banner339
banner274

Aydınlı Müzisyen Faruk Atik'in İlk Klibi Yayına Girdi

Aydınlı yerel sanatçı Faruk Atik yeni klibi “Sevemem”i müzikseverlerle buluşturdu.

Aydınlı Müzisyen Faruk Atik'in İlk Klibi Yayına Girdi
banner401
banner427

Çekimlerin tamamlanması ve klibinin sosyal medyada dolaşmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken Aydınlı müzisyen Faruk Atik ile “Sevemem” şarkısını konuştuk.

Klip çekimlerinin tamamının Aydın’da gerçekleştirildiğini belirten Atik, “ İlk klip çalışmamda eşimle oynamayı çok istiyordum, bunu da gerçekleştirdik. Çekim aşamasında çok keyifli vakitler geçirdik” dedi.

Müzik Yeteneğimi İlkokul Öğretmenim Fark Etti

Faruk Atik’in, müziğe olan ilgisi daha çocuk yaşlardayken başlamış. Atik, “Müziğe ilgimi ilk ilkokuldayken İlkokul Öğretmenim Naciye Şengül Hanım fark etti. Bana sınıfta hep bol bol şarkılar söyletirdi. Sonra İncirliova’da ortaokul 2. sınıftayken Türk Halk Müziği ses yarışması oldu. Orada ikinci olmuştum. İncirliova’dan Aydın’a yerleşince Efeler Lisesi’nde öğrenimim devam etti. 

Efeler Lisesi’nde de Türkiye’de tanınan Aydınlı sanatçı Erkan Güleryüz ve ünlü aranjör Erhan Bayrak ile okudum. Kuşadası’nın değerli sesi Erçin Mercan da Efeler Lisesi mezunudur. Bu üç isimle aynı anda okumak benim için büyük bir şanstı.  Lise hayatından sonra da 6 ay İzmir’de şan, solfej ve nazirayat dersleri aldım” diye konuştu.

Ud, cümbüş, akordeon ve klavye çalabilen yetenekli sanatçı Faruk Atik, 20 yıldır Aydın’da sahne alıyor. Atik, ilk klibi “Sevemem”den sonra Haziran ayında “Geri Dön Sevgilim” parçasının çekimlerine hazırlanıyor.

Faruk Atik, çekimlerde kendisine desteklerini esirgemeyen başta yapımcım Erken Müziğin sahibi Serdar Erken’e, aranjörü Aşkın Gülova’ ya, Mehmet Aksoy’a, studio aşamasında neyi ve mixer masteringdeki başarısıyla Burak Usluer ve kemanıyla eserine katkıda bulunan Oğuz Örs’e de teşekkürlerini iletti.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

whatsapp-image-2017-03-07-at-22.28.13.jpegwhatsapp-image-2017-03-07-at-22.27.34.jpeg

whatsapp-image-2017-03-07-at-22.28.32.jpegwhatsapp-image-2017-03-07-at-22.27.31.jpeg

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 13:59
banner218