banner158

Aydın’da otobüs şöförleri eylemlerini sürdürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkartılan otabüsşöförleri eylemlerinin 23. Gününde Aydın Büyükşehir Belediye Binası önünde basın açıklaması yaptılar.

Aydın’da otobüs şöförleri eylemlerini sürdürüyor
banner192

Disk Genel Sekreteri Celal Uyar’ında yer aldığı eylwmde ilk olarak işten çıkartılan işçiler ve bir gurub sendika üyeleri Aydın Büyükşehir Belediye binası önüne yürüdüler. Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde hazırlanan basın açıklamasını okuyan Disk Genel Sekreteri Celal Uyar “ Aydın Büyükşehir Belediyesinin dokuz işçiyi sırf anayasal sendikal haklarını kullandığı için işten atmıştır. Sendikal nedenle yapılan bu işten çıkarmalara gerçek dışı gerekçeler öne sürülmüştür, CHP İlçe örgütlerini de se3ferber ederek, üyelerimizi baskı ve tehdit ile sendikamızdan istifa ettirmeye başlamıştır”.dedi. ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ AÇIKLADI

Disk Genel Sekreteri Celal Uyar yaşanan sorunun çözümünü üç madde ile açıkladı çözüm için “işten çıkartılan işçiler işe alınmalı, Sendikal baskılar son bulmalı, Yetki İtirazı Davası geri çekilmeli ve görüşmelere başlanmalıdır” ifadelerine kullanan  Uyar yaklaşan kurban bayramına kadar sorunun çözülmesine istedi.

whatsapp-image-2018-07-31-at-14.28.19.jpeg

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 18:40
banner184