banner339
banner274

Aydın'da milyonluk vurgun yaptığı iddia edilen kuyumcu polise teslim oldu

Aydın’ın Efeler ilçesinde müşterilerinden emanet altın alarak kayıplara karıştığı iddia edilen kuyumcu Erman Aksakaloğlu polise teslim oldu.

Aydın'da milyonluk vurgun yaptığı iddia edilen kuyumcu polise teslim oldu
banner475

Olay, Hükümet Bulvarı üzerinde bulunan bir kuyumcuda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kuyumcu Erman Aksakaloğlu müşterilerinden para karşılığı aldığı altınlarını muhafaza etti. Bir süre sonra kendisine altınları emanet eden müşterileri, kuyumcuya ulaşamadı. Erman Aksakaloğlu’nun dükkanını da kapatması üzerine dolandırıldığını iddia eden müşteriler polise giderek şikayetçi oldu. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yapılan şikayet sonrası olayla ilgili soruşturma başlattı. Polis ekipleri kepengini açarak içeriye girdikleri dükkanda değerli ziynet eşyalarını kayıt altına alarak, tutanak düzenlemişti.
12 müşterisinin iddiaya göre yaklaşık 2 milyonluk alacaklarına karşılık polise giderek şikayetçi olduğu öğrenilen kuyumcu Erman Aksakaloğlu'nun ise bugün emniyete giderek teslim olduğu ve emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 10:12
banner218