banner339
banner274

Aydın’da FİZY 20. Liselerarası Müzik Yarışması Başlıyor!

Geleceğin Aydınlı Starları ‘’fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’’nda

Aydın’da FİZY 20. Liselerarası Müzik Yarışması Başlıyor!
banner401
banner427

Ülkemizin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan ve “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip “Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması” 20. yılını, Türkiye’nin en popüler müzik platformlarından fizy ile kutluyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren ve Türkiye’nin dünya müzik piyasasındaki temsilcisi Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions tarafından düzenlenen yarışmanın 20. yılında fizy, tüm liseli gençleri sahneye davet ediyor.

 

 

Ünlü İsimlerden Çağrı

 

Hayallerinin peşinden koşan gençlere ünlü isimlerden çağrı gelmeye başladı. Nükhet Duru “Çalışmalarıyla her zaman fark yaratan, yakın dostum Serhat Hacıpaşalıoğlu’ nun en başarılı projelerinden birisi olan, Liseler Arası Müzik Yarışması’nı ilgi ile takip ediyor, zaman zaman da genç müzisyenlerimizin yanında olarak, kuliste onları ziyaret ediyorum. Bu yarışma müzik sever gençler için inanılmaz büyük bir fırsat. Haydi Aydınlı gençler!” sözleriyle destek verdi. Keremcem ise “ 20 yıldır bu yarışmayı ilgi ile takip ediyorum, müzik piyasasına da çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Yarışmaktan korkmayın Aydınlı gençler!” cümleleriyle çağrıda bulundu.

 

20. yılında, fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması" için 81 ildeki yaklaşık 8.000 liseye "Yarışmaya katıl" çağrısı yapıldı ve ülkemizin tüm liselerine açık olan yarışmanın heyecanı, şimdiden gençleri sardı. Okullarında kurdukları orkestralarla çalışmalara başlayan yetenekli müzisyen gençlerin hedefi, yarışmada liselerini en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak. Yarışmada, dereceye giren liseli ekipleri, cazip para ödüllerinin yanı sıra, sürpriz ödüller de bekliyor.

 

Aydın’ı Hangi Liseler Temsil Edecek?

 

Elemeleri, 24-25 Mart tarihlerinde İstanbul, 31 Mart’ta Ankara ve 7 Nisan’da İzmir’de yapılacak, fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finali ise, 22 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek. Geçen yıl, yaklaşık 500 lisenin yarışmaya katıldığı ve 5.000’e yakın öğrencinin genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada Aydın’ı, Adnan Menderes Anadolu lisesi & TED Ege Koleji, Atatürk Anadolu Lisesi, Aydın Bahçeşehir Kolej Anadolu lisesi, Aydın Fen Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi& Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi, Özel Değişim Anadolu Lisesi, Söke Anadolu Lisesi&Fatma Tuzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi,Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi temsil etmişti. Özel Değişim Anadolu Lisesi İstanbul’daki finale kalmış ve ‘’En İyi Kız Solist’’ dalında Arya İkiz’le 1.lik kazanmıştı. Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi ise büyük başarı göstererek finalde yarışmıştı. Aydın’da şimdiden illerini hangi liselerin temsil edeceğinin heyecanı ve merakı yaşanmaya başladı.

 

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, bu yıl 20.’si düzenlenen Liselerarası Müzik yarışmasını fizy ile yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Türkiye’nin en beğenilen müzik platformu fizy’nin, milyonlarca kullanıcısıyla fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nın bu yıl çok daha geniş kitlelere ulaşacağına eminim” dedi.

 

Hayallerin gerçek olabileceğini, uluslararası müzik platformunda elde ettiği başarılar ile kanıtlayan yarışmanın kurucusu Serhat Hacıpaşalıoğlu, “Ülkemizde o kadar çok yetenekli genç var ki, onları yarışmamızın sahnesinde görmekten büyük heyecan duyuyor ve bu yılki performansları izlemek için sabırsızlanıyorum” sözleriyle gençleri teşvik ediyor.

 

Başvuruların devam ettiği yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye //fizy.com/lmy adresinden ulaşmak mümkün.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 10:19
banner218