banner339
banner274

Aydın’da CHP’li bayanlardan imza kampanyası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın başlattığı demokrasi için imza kampanyası Aydın'da da sürdürülüyor.

Aydın’da CHP’li bayanlardan imza kampanyası
banner401
banner399

CHP Aydın Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse, CHP kadın kolları teşkilatı olarak darbe ve diktelere karşı tam demokrasi için imza kampanyasının başlatıldığını ifade ederek, 15 Temmuz sonrası taksimde gelişen olaylar sonrası yeni kapıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 maddelik bir manifestoyu açıkladığı ve bunu daha geniş kitlere duyurmak istediklerini belirtti.

Köse, "CHP olarak darbelere ve diktelere karşıyız. Daha çok demokrasi için bu 12 maddelik manifestoyu halka anlatmamız gerekiyordu. Daha geniş kitlelere ulaşmak için Türkiye çapında bütün kadın kolları olarak biz imza kampanyası düzenledik 22 Ağustosta başlattığımız bu kampanya devam etmektedir. Bu imza kampanyamız 22 Eylülde son bulacaktır. Türkiye çapın da topladığımız bütün imzalar genel merkezimize gönderilecek. Vekillerimiz de TBMM de bunu dile getirecekler. CHP olarak darbelere ve diktalara karşıyız. Darbe nerden olursa oldun askeri darbeye de sivil darbeye de karşıyız. Bunlardan halkımız zarar görmüştür. Onun için bu 12 maddeyi halkımıza anlatıyoruz. Tam demokrasi istiyoruz. Herkes için demokrasi, herkes için hukuk diyoruz" ifadelerine yer verdi.

aydin-chp-kadin-kollari.jpg

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 08:56
banner218