banner4

Aydın Valiliği'nden 'Köşk' açıklaması

Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun tepki gösterdiği Köşk ilçe merkezine araç girişinin yasaklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Aydın Valiliği'nden 'Köşk' açıklaması
banner8

Aydın Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yayımlanan basın bildirisinin tam metni şöyle;
                                                                                                         
    
                "Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu’nun giremediğini ve kapatıldığı için halkın tepki gösterdiğini iddia ettiği Köşk ilçesi Mustafa Kemal Caddesi,  kurulan halk pazarından dolayı uzun yıllardan beri  her cumartesi Köşk Belediyesi tarafından encümen kararı ile trafiğe kapatılmakta olup durum sadece bugüne mahsus bir durum değildir. İlaveten Sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un  aynı ilçede miting yapacak olması nedeni ile ek güvenlik ve trafik  tedbirleri alınmış olup bu da her kamuya açık toplantıda halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamakla yükümlü güvenlik güçlerimizin rutin bir uygulamasıdır. Sayın Çerçioğlu’nun ve partisinin toplantılarında da bu kabil tedbirler alınmaktadır. 
               Kimsenin güvenlik güçlerinin rutin uygulamalarını veya eskiden beri yapılan uygulamaları bahane ederek şehrimizde şu ana kadar tam bir demokrasi şöleni havasında yürütülen seçim atmosferini bozmasına ve siyasi tansiyonu yükselterek bundan faydalanmasına müsaade edilmeyeceğini bilmesini tavsiye eder;
             Konuyu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER