banner339
banner274

Aydın Tabip Odası’ndan OHAL açıklaması!

Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakan Karagözlü, 15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişiminin başarısızlığa uğratıldığını belirtti.

Aydın Tabip Odası’ndan OHAL açıklaması!
banner401
banner427

Dr. Hakan Karagözlü, yaptığı açıklamada; “Ülkemiz darbeler nedeniyle geçmişte büyük bedeller ödemiştir. Darbelerin kötü izleri toplumuzda hala sürmektedir. Bu nedenle, askeri ya da sivil, tüm darbeler kabul edilemez. Bu nedenle, 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesi çok önemlidir. Aslolan demokrasiyi güçlendirmek ve her koşulda demokrasiyi savunmaktır. Darbelerden çok acıların çekildiği ülkemizde geçmişten ders almalıyız. Her darbe sonrası oluşan antidemokratik ortam toplumsal sorunlarımızın sadece büyümesine katkı sağlamıştır. Bu nedenle, 15 Temmuz sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) bir gün bile uzatılmadan hemen, acilen, demokrasiyi tekrar kalınan yerden inşa etmeye başlanılmalıdır. 15 Temmuz sonrasındaki OHAL uygulamaları ile meclis çalışmaları askıya alınmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemiz için demokrasinin kalbidir. Meclisin görev ve sorumluluklarının devredilmesi kabul edilemez. Bir an önce, hemen, acilen Mecliste olağan çalışma düzenine dönülmelidir” dedi.

Soruşturmalarda adil davranılmasını isteyen Karagözlü, “Haksız ve hukuksuz şekilde görevlerinden uzaklaştırılan ya da görevlerine son verilen kamu görevlilerinin derhal görevlerine iade edilmeleri gerekmektedir. OHAL kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar aceleye getirilmiş ya da hak kaybına neden olmuş ya da yetkilendirmelerin kötüye kullanımı ile ilgili izler taşımamalıdır. Bu platformun üyeleri olarak bizler, bu konuda da derin endişe taşımaktayız. Benzer şekilde, haksız ve hukuksuz her türlü uygulamayla karşı karşıya kalmış tüm kamu görevleri görev başına dönmeli ve hakları, bir an önce iade edilmelidir. Kamuda oluşan bu boşluğa FETÖ/PDY yapılanması gibi kötü niyetli tarikat ve terör örgütlerinin devlet kademelerinde yapılanması endişesi doğurmuştur. Bu nedenle sınavların daha güvenlikli olması ve biran önce sözlü mülakatların kaldırılması gerekmektedir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 18:16
banner218