banner339
banner391
banner274

Aydın siyaseti CHP'li Fatih Atay'ın bu fotoğrafını konuşuyor: Siyasette 2. Mesut Özakcan vak'ası mı yaşanıyor?

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun 31 Mart yerel seçimlerinde Efeler için CHP'den aday gösterdiği Fatih Atay'ın başkan yardımcılığı görevinden aldığı Barış Altıntaş gerginliğinin ardından aylardır gitmediği Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyareti dikkatleri üzerine çekti.

Aydın siyaseti CHP'li Fatih Atay'ın bu fotoğrafını konuşuyor: Siyasette 2. Mesut Özakcan vak'ası mı yaşanıyor?
banner353

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun ekibindeki isimlerden Barış Altıntaş'ı geçtiğimiz hafta Efeler Belediyesi'ndeki başkan yardımcılığı görevinden alan Başkan Fatih Atay, bir gün sonra da Altıntaş'ın Aydın Büyükşehir Belediye Meclisine başkanlık yapması sebebiyle toplantıyı terk etmişti. Fatih Atay, BŞB'nin Şubat ayı ikinci oturumuna katılmamıştı.

CHP'li Fatih Atay, göreve seçildikten aylar sonra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etmesi Aydın siyasetinin dikkatinden kaçmadı. Atay'ın "Barış Altıntaş" krizi sonrasında Özlem Çerçioğlu ile bir araya gelmeyip Vali Köşger'i ziyaret etmesi, Aydın'da 2. Mesut Özakcan vak'ası mı diye sorgulanmaya başladı.

Öte yandan ziyarette yine Özlem Çerçioğlu ile arası açık olduğu konuşulan Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken'in de Fatih Atay'la aynı fotoğraf karesinde yeralması gündemi epey meşgul edecek görünüyor.

Efeler Belediyesi'nin kurucu Belediye Başkanı Mesut Özakcan da Özlem Çerçioğlu ile gerilim yaşamış ve dönemin Aydın Valisi Erol Ayyıldız'la yakın diyalog içinde çalışmalar yapması gündemden düşmemişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 20:11
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k