banner339
banner313

Aydın Sağanak Yağışa Teslim

Aydın’da uzun bir süredir yağış almayan Efeler ilçesinde aniden bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Aydın Sağanak Yağışa Teslim
banner401
banner427

AYDINPOST HABER SERVİSİ - Aydın'da uzun bir süredir yağış almayan Efeler ilçesinde aniden bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur etkisini artırınca bir süre trafiğin durmasına neden oldu.

Aydın'ın Efeler ilçesinde uzun bir aranın ardından öğleden sonra başlayan ve akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yolda seyir halinde olan araçlar durma noktasına gediği ve trafiğin yoğun işlediği Efeler ilçesi Batıgazi Bulvarında etkisini artıran yağış yolda birikintilerine sebep oldu ve bir süreliğine trafik tıkandı.

Efeler ilçe merkezinde yaklaşık bir saat süre ile etkisini artıran yağış nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kalırken, belediye ekipleri harekete geçerek mazgalları kontrol ederek tıkanmaları engelleyerek yeni tedbirler aldı. Yağışın etkisini kaybetmesinin ardından ana cadde ve işlek sokaklarda trafik akışı normale döndü.

Meteoroloji yetkilileri, soğuk ve serin hava dalgasına girilmesiyle birlikte Aydın genelinde görülen yağışların hafta sonuna kadar aralıklarla devam edeceğini belirterek, yetkililer ve vatandaşları uyardı.

Cadde ve sokaklar dereye döndü

 Aydın’da akşam saatlerinde aniden bastıran sağnak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağış sonrası cadde ve sokaklar dereye dönerken, yağmura hazırlıksız yakalananlar ıslanmaktan kurtulamadı. 
Aydın il genelinde gündüz saatlerinden itibaren aralıklarla devam eden yağmur yağışı akşam saatlerinden itibaren şiddetini artırınca şehrin değişik mahalle ve sokakları adeta dereye döndü. Aydın Efeler ilçesinin yanı sıra Söke’nin dağ köylerinde daha etkili olan yağışlar sonucu yolarda uzun araç kuyrukları oluştu. Bardaktan boşalırcasına gerçekleşen yağış nedeniyle araçlar yollarda ilerlemekte güçlük çekti.
Belediye ve AFAD ekipleri tarafından olası bir olumsuzluğa karşı tedbir alınırken, Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri yağışların aralıklarla devam edeceğini sel baskınlarına karşı vatandaşların duyarlı olmalarını istedi.

aydin-saganak-yagisa-teslim1.jpg

aydin-saganak-yagisa-teslim2.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 16:01
banner218