banner83

Aydın MESGEP'te Türkiye ikincisi oldu

Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi Projesi (MESGEP) kapsamında Aydın’da açılan kurslar ve katılan kursiyer bazında 35 il içinde Aydın 2'inci sırada yer aldı.

Aydın MESGEP'te Türkiye ikincisi oldu
banner94
banner26

banner103
2011-2015 Yılı Yatırım Programında bulunan ve ‘Özel Politika Gerektiren’ kişilere meslek kazandırmayı amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı MESGEP bölge toplantısı Ankara Başkent Öğretmenevinde yapıldı. Özel politika gerektiren gruplara, ilgi ve yetenekleri göz önüne alınarak meslek edindirmek, bu becerilerini üst seviyelere çıkararak mesleki yeterlilik kazandırmak, Mesleki Teknik Eğitim Kurumlarındaki insan kaynakları kapasitesini artırmak amacıyla 35 ilde MESGEP projesi uygulandı. Proje kapsamında Aydın açılan kurslar ve katılan kursiyer bazında 35 il içinde ikinci sırada yer aldı.

“35 İL İÇİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDIK”
MESGEP kapsamında bitirilen kurslar ile istihdamın daha kolay olduğunu belirten Aydın Milli eğitim Müdürü Pervin Töre, “Engeli dolayısıyla eğitime erişim sağlayamamış gruplar, güvenlik nedeniyle göç etmiş kişiler, şiddet mağduru kadınlar, eğitime erişim fırsatı bulamamış bireyler, muhtaç durumdaki dul ve yetimler, cezaevinden tahliye olmuş veya olmamış bir mesleki becerisi olmayan veya meslek değiştirmek isteyenler, bir meslek sahibi olmak isteyen ev hanımlarına, MESGEP kapsamında ilimizde açılan kurslar ve katılan kursiyer bazında 35 il içinde ikinci sırada yer aldık. Bu kursları bitirenler daha kolay istihdam edilebilmektedirler. Bu alanda açılan kurslar için kursiyerlerimize malzeme desteği verilmektedir. İlimizde bu çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 11:03

banner102