banner239
banner218

Aydın işgücü piyasasının talepleri araştırılacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen 2014 yılı 1. Dönem İşgücü Piyasası Talep Araştırması kapsamında Aydın’da da çalışma yapılacak.

Aydın işgücü piyasasının talepleri araştırılacak

4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu ve 2013-2017 Stratejik Plan gereği yerel düzeyde yılda en az bir defa, Türkiye genelinde ise iki defa İşgücü Piyasası Analizi (İPA) gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, 2014 yılı 1. Dönem İşgücü Piyasası Talep Araştırması'nın (TİPA) alan çalışması Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 16 Mayıs-27 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
2014 yılı 1. Dönem İşgücü Piyasası Talep Araştırmasıyla ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “ İşgücü Piyasası Talep Araştırmasının, Kurumumuzca sunulan birçok hizmete girdi sağlayacağı düşünülmektedir. Çalışma kapsamında yapılan işletme ziyaretleri ile hem Kurum hizmetleri tanıtılacak hem de tespit edilen açık işler Kuruma kazandırılmaya çalışılacaktır. Ayrıca, araştırma kapsamında tespit edilen açık iş, temininde güçlük çekilen meslekler ile gelecek dönemde ihtiyaç duyulacak mesleklere ilişkin veriler ile İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Yıllık İşgücü Eğitim Planı hazırlanmaktadır. İşletme Bilgi Formları ilimiz sınırları dâhilinde toplam bin 960 işyeri ile yüz yüze görüşme yöntemi ile yapılacak olup, daha sonra verilerin derlenmesi ile hazırlanan analiz raporu İŞKUR Genel Müdürlüğünce kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:55
banner230