banner339
banner391
banner274

Aydın'ın afet planları gözden geçirildi

Aydın’da ‘İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon’ toplantısı Vali Ömer Faruk Koçak başkanlığında DSİ 21. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

banner362
Aydın'ın afet planları gözden geçirildi
banner353

Toplantıya ilişkin olarak bir değerlendirme yapan Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Afet öncesi çalışmalara yönelik riskleri en aza indirgemek ve afet anınında etkin müdahaleyi mümkün kılabilecek için çalışmaları en yüksek düzeyde tutulması gerektiğini belirtti.

7'den 70'e herkesin acil durumlara hazırlıklı olması gerektiğini belirten Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak,”Birinci derece deprem bölgesindeyiz. İlimizde gezenler hep bilirler ki antik kentlerin tamamındaki yapılar büyük depremler sonucunda yıkılmışlardır. İlimizin karşılaşabileceği en büyük afet türü deprem olduğunu biliyoruz. Böyle bir ilde yaşıyor olmak depreme her an hazırlıklı olmayı gerektirir. Depremle beraber içerisinde bulunduğumuz dünyada insan eliyle meydana gelebilecek afetlere de çeşitli şekillerde maruz kalabiliriz. Bunun içerisinde kimyasal, biyolojik, nükleer saldırılara yönelik hazırlıkları da yapmamız gerekir. Buna yönelik riskleri en aza indirgemek ve afet anınında etkin müdahaleyi mümkün kılabilecek hazırlıkların yapılması gerekir. Bugün yapacağımız toplantı ile ilgili tüm kurum ve birimlerimiz bir araya gelerek planın ana hatlarını görüşeceğiz. Bu kurul dışında 26 ayrı hizmet gurubumuz var. İlimizde geçmişte büyük ve küçük depremler meydana gelmiş. Bizler daha büyük depremler veya farklı bir afet olayı olabilecek durumlara hazırlıklı olmamız gerekir. Hep söylenir deprem öldürmez, depreme hazırlıklı olmamak insanı öldürür. Eğer 10 şiddetinde bir depreme hazırlıklı olursak, burada meydana gelebilecek riskleri en aza indirgemiş oluruz. Hiç bir şeye hazırlıklı olmadan hareket edersek yıkıcı sonuçlarda karşılaşırız. Afetle mücadele öncesinde çok ciddi uzun çalışmalar gerektiren ve karşılaşma anında hızlı hareket ettirmeyi gerektirir. Afetle mücadele hem teorik hede icrai çalışmayı içerisinde barındıran bir çalışmadır. Bu hazırlıklarda emeği geçen bütün arkadaşlarımı burada tebrik etmek istiyorum. Çok ciddi bir çalışma içerisinde hazırlıklarını yaptılar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 16:55
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k