banner339
banner313

Aydın Fen Lisesi Türkiye'yi temsil edecek

Aydın Fen Lisesi öğrencilerinden Ali Semih Ural ve Kaan Uz, Tübitak ödülünün ardından Stockholm Gençler Su Ödülü Yarışması'nda da ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.

banner399

Aydın Fen Lisesi öğrencileri Ali Semih Ural ve Kaan Uz, Danışman Öğretmenleri Emine Altınsoy gözetiminde hazırladıkları projeyle TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştıma Projeleri Yarışması finalinde pek çok projenin arasından sıyrılarak Yazılım alanında Teşvik Ödülü kazandı. 

Bu başarının ardından Ali Semih Ural ve Kaan Uz, Stockholm Gençler Su Ödülü Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek projenin belirlenmesi maksadıyla Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Gençler Su Ödülü Proje Yarışmasında hazırlamış oldukları "Monitoring of Household Water Usage with Internet of Things, Cloud Database and Pressure Control" adlı projeyle Türkiye 1.si olarak ülkemizi Stockholm Junior Water Prize yarışmasında temsil etmeye hak kazandılar. Okul yönetimi başarılı öğrencileri ve Danışman Öğretmenleri Emine Altınsoy'u tebrik ederken, 39 ülkeyle yarışacakları Dünya Finali'nde başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 14:01
banner218