banner116
banner92

Aydın'daki çürük yumurta kokusu sonrası Aydın Valiliği ve Aydın Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı ama kafalar daha da karıştı

Aydın’ın Efeler ilçesinde akşam saatlerinde havayı saran kötü koku nedeniyle vatandaşlar rahatsız oldu. Bir müddet soınra hem Aydın Valiliği hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili açıklama yayınladı.

Aydın'daki çürük yumurta kokusu sonrası Aydın Valiliği ve Aydın Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı ama kafalar daha da karıştı
banner94
banner26

Aydın'daki çürük yumurta kokusu sonrası Aydın Valiliği ve Aydın Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı ama kafalar daha da karıştı.

VALİLİK KOKU ZİNDAN DERESİNDEKİ YANGINDAN

Aydın Valiliği, Efeler’i saran kötü kokunun Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından araştırılacağı bildirmesinin ardından, kötü kokunun çöp yangınından kaynaklandığını açıkladı.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Kıymetli Aydınlılar şehre yayılan kokuyla ilgili Çevre Şehircilik Müdürlüğü elemanlarının ön tespitine göre, Belediye Katı Atık bertaraf tesisleri yakınında yer alan Zindanderesi'nde içinde plastik malzemelerin de yer aldığı inşaat atıklarının yakılmasından kaynaklandığı anlaşılmıştır. Ekiplerimiz şehrin etrafındaki diğer kirletme ihtimali olan unsurları da süratle denetlemeye devam etmekte olup ek bilgiler geldiğinde ayrıca açıklama yapılacaktır” denildi.

AYDIN  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: GAZ KOKUSUNUN YANGINLA ALAKASI YOKTUR

Aydın Efeler ilçe merkezinde akşam saatlerinden itibaren etkili şekilde hissedilen ve vatandaşları rahatsız eden kötü koku olayı ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından açıklama yapıldı. Kötü kokunun iddia edildiği gibi Zindan Deresi'ndeki çöp yangını ile ilgili ilgisi olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Bu yangın da anında söndürülmüştür. Meydana gelen gaz kokusunun bu yangınla bir ilgisi yoktur" dedi.

Konuyla ilgili Büyükşehir Beleidyesi'ne ait sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Özlem Çerçioğlu "Şehir merkezimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak hissettiği kokuyla ilgili olarak saat 20.15'ten itibaren iletişim merkezimize bir çok ihbar gelmiştir. Şikayetler üzerine İtfaiye Daire Başkanlığımızca verilen bilgiye göre kokuya sebep olacak bir yangın tespit edilmemiştir. Saat 21:30 civarlarında Zindan Deresi yakınlarında küçük bir alanda ot ve inşaat artığı tutuştuğu tespit edilmiştir. Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından anında müdahale edilmiş ve söndürülmüştür. Hissedilen gaz kokusunun Zindan Deresi'nde yaşanan olayla bir ilgisi yoktur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 07:49
banner118