banner158

Aydın'da Üniversite Öğrencisine Kapkaç Girişimi

Aydın Efeler ilçesinde kapkaç girişimine uğrayan üniversite öğrencisi genç kız, yoldan geçen bir vatandaşın olaya müdahale etmesi sonucu kapkaçtan kurtuldu.

Aydın'da Üniversite Öğrencisine Kapkaç Girişimi

Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksek Okulu Öğrencisi bir genç kız okulundan kaldığı yurda geri dönüş yolunda kapkaç girişimine maruz kaldı. Genç kızın geçtiği bir sokakta kıza arkadan yaklaşan motosikletli bir kişi genç kızın çantasını çekti. Kendisini ve çantasını korumak isteyen genç kız çantasını vermemek için direndi. O sırada yoldan geçen bir vatandaşın da müdahale ettiği olayda şüpheli paniğe kapılarak kaçtı. Kapkaç girişimine uğrayan bayan öğrenci olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, "Aydın Türkiye'nin en sessiz, olaysız illerinden bir tanesiydi. Artık genç kızlarımız sokakta yürüyemez hale geldi. Öğrenciler yol parası vermemek için okuldan yaya olarak dönmeyi tercih ediyorlar. Burada daha önce de bu tür olaylar yaşandı. Mahalleli olarak tedirgin oluyoruz" ifadelerini kullanarak emniyet güçlerinin bu tür olayların tekrarının yaşanmaması için tedbir almasını istediler.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 11:04
banner192