banner4

Aydın'da Tübitak Bilim ve Çocuk Dergisi dağıltıldı

Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında öğrencilere TÜBİTAK Bilim ve Çocuk Dergisi dağıtıldı.

Aydın'da Tübitak Bilim ve Çocuk Dergisi dağıltıldı
banner26

Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sağlanan mutabakatla teknolojik araştırma ve geliştirme kapsamında öğrencilerin buluş ve tasarımlarının değerlendirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Yapılacak çalışmalar kapsamında bilim ve teknolojide farkındalığın artırılması amacıyla Aydın il genelindeki öğrenim kurumlarında eğitim öğrenim gören 7-12 yaş grubundaki öğrencilere bir program dahilinde TÜBİTAK tarafından hazırlanan “Bilim Çocuk Dergisinin” dağıtılmasına başlandı. Program çevresinde ilk dergi dağıtımı Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Dergilerini büyük bir sevinçle alan öğrenciler; çikolata, bilgisayar, cep telefonu gibi birçok ürünün nasıl üretildiğini merak ettiklerini, zaman zaman fabrikaları da ziyaret etmek istediklerini Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Görgülü’ye iletti.

Eğitici ziyaretler konusunda öğrencilere yardımcı olacağını söyleyen Görgülü; “Geleceğin Türkiye’sini bugün bu sıralarda oturan sizler inşa edeceksiniz. Küresel rekabette başarılı olabilmemiz projeci, yenilikçi, inovatif ve yaratıcı bir düşünceye sahip olmanıza bağlı. Bu nedenle bende sizlerden derslerine çok çalışacağınıza ve büyüdüğünüzde başarılı işlere imza atacağınıza dair söz vermenizi istiyorum” dedi.

Yahya Kemal Beyatlı İlkokul Müdürü Namık Kemal Kocazeybek de, ziyaretten oldukça memnuniyet duyduğunu, bu tür etkinliklerin tekrarlanmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 11:30

banner79

banner78