banner116

Aydın'da şok olay! İki eşini de öldürdü

Aydın'da 4 ay önce eşi Servet Değirmenci'yi av tüfeğiyle öldüren 82 yaşındaki Mustafa Değirmenci'nin ilk eşini de 1986 yılında tüfekle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı

Aydın'da şok olay! İki eşini de öldürdü
banner94
banner26

Aydın'da 4 ay önce kıskançlık krizi nedeniyle kendisinden 34 yaş küçük eşi Servet Değirmenci'yi av tüfeğiyle öldüren 82 yaşındaki Mustafa Değirmenci'nin 28 yıl önce de ilk eşini tüfekle öldürdüğü ortaya çıktı. İlk kez çıktığı hakim karşısında kendisini savunan 82'lik canavar Mustafa Değirmenci, mahkemede 3 yıl birlikte yaşadığı eşini kendisini aldattığı için öldürdüğünü söyledi.

Ne olduğunu anlamamış

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Değirmenci hakkında "yakın akrabayı öldürme" suçundan açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Değirmenci, cinayeti kıskançlık krizi sonucu işlediğini ifade ederek şunları söyledi: "Eşimin beni aldattığından şüpheleniyordum. Komşularımdan da evime tanımadığımız üç kişinin girip çıktığını duyuyordum. Daha sonra bu kişilerin eşimin evlenmeden önce nişanlısı olan A.U. ile Ö.C. ve Hilmi isimli bir pazarcı olduklarını öğrendim. Eşime bu kişileri sorduğumda tanımadığını söyledi. Olay günü, kahveye gitmiştim. Kahveden eve döndüğümde eşim bavulunu hazırlıyordu. Benden ayrılmak istediğini duyunca sinirlendim, aramızda tartışma çıktı. Tartışma sırasında eşim bana saldırdı. Ben de yan odada bulunan av tüfeğini elime aldım. Silah bir anda ateş aldı. Ne olduğunu anlamadım. Eşimi öldürmek istemedim. Farkında değildim. Pişmanım."

İlki de kazaymış!

1986'da ilk eşini de yanlışlıkla öldürdüğü için bir süre hapiste yattığını belirten Değirmenci, "Borçlarım nedeniyle evde intihar etmek istedim. O sırada eşimi, beni engellemek isterken yanlışlıkla vurdum. O olaydan sonra 84 gün hastanede yattım. Taburcu olduktan sonra eşimi öldürdüğümü öğrendim" dedi.

Duruşmada tanıkların ifadeleri dinlenirken, sanık avukatı, yaşı itibariyle adli kontrol altında tutularak müvekkilinin serbest bırakılmasını talep etti. Mahkeme, Değirmenci'nin tutukluluğunun devamına karar verirken ilk duruşmaya katılmayan davacı Dudu Ulucay'ın UYAP'ta yer alan ifade tutanağında dinlenmesini istediği F.A'nın bir sonraki duruşmaya tanık olarak çağrılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. 

(Kaynak Yeniasır gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2014, 13:40
banner118