banner4

Aydın'da öğrencilere ürün güvenliği bilinci aşılanıyor

Aydın’da, öğrencilerin ürün güvenliği konusunda bilinçlerini geliştirmek amacıyla “Güvenli Ürün Kullanalım, Hakkımızı Arayalım” konulu farkındalık toplantıları yapılıyor.

Aydın'da öğrencilere ürün güvenliği bilinci aşılanıyor
banner26

Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Aydın Ticaret İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında; okullarda öğrencilerine yönelik “Güvenli Ürün Kullanma ve Tüketici Hakları” konusunda bilincin yerleştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla farkındalık toplantıları başlatıldı.

Program çerçevesinde Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu ile Aydın Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ev sahipliğinde bilgilendirme yapıldı. Sultanhisar ilçesinde de daire amirlerine, öğretmenlere, memurlara ve vatandaşlara güvenli ürün satın almanın yolları ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan kaynaklanan hakları anlatıldı.
Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Görgülü, yaptığı açıklama; “Başta öğrencilerimiz olmak üzere Efeler ve Sultanhisar ilçelerimizde düzenlediğimiz toplantılarda ‘Güvenli ürün nedir, Satın alacağımız ürünlerde nelere dikkat etmemiz gerekir, Güvenliğinden şüphe duyduğumuz ürünler karşısında ne yapmamız gerekir, Tüketici Hakları, Satın aldığımız mal ve hizmetlerde bir sorun yaşamamız halinde yapılacak işlemler’ gibi konularda detay bilgiler verdik. Gerçekleştirilen toplantılara öğrenciler ve vatandaşlardan tarafından yoğun ilgi gösterilmiş, çok sayıda soru yöneltilmiştir. Bu tür toplantıların düzenli aralıklarla tekrarlanması talep edilmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 11:06