banner83

Aydın'da horoz dövüşü operasyonu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Aydın İl Şube Müdürlüğüne gelen horoz dövüşüne yönelik ihbarlar üzerine Jandarma ekipleri ile birlikte operasyon yapıldı.

Aydın'da horoz dövüşü operasyonu
banner94
banner26

Operasyonda, Germencik ve Bozdoğan ilçelerinde 8 horoz muhafaza altına alınırken, horoz dövüşü yaptıranlara 77 bin 554 lira para cezası uygulandı. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Aydın il Şube Müdürlüğü’ne bağlı Doğa ve Milli Parklar biriminden yapılan açıklamaya göre, “ Şube Müdürlüğümüze gelen Germencik ve Bozdoğan İlçeleri sınırları içerisinde horoz dövüşü ihbarı üzerine Bozdoğan ve Germencik İlçelerinde Jandarma Ekipleri ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilen operasyonda horoz dövüşü yapıldığı tespit edilmiştir. Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyon ve akabinde Müdürlüğümüze verilen bilgi üzerine Bozdoğan İlçesinde 10 adet, Germencik İlçesinde ise 8 adet horoz muhafaza altına alınmış olup, Nazilli Belediyesi Hayvanat Bahçesine teslim edilmiştir “ denildi.

Söz konusu operasyonun ardından işlem yapıldığı kaydedilen açıklamada, “ 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yapılan işlemler sonucunda Bozdoğan İlçesinde İşletme sahibine toplamda 22 bin 810 TL, Germencik İlçesinde ise Horoz dövüşüne ev sahipliği yapan Ortaklar Dereköy Köyü Kanatlı Hayvanlar Yetiştirme, Yaşatma ve Koruma Derneği Kurucu Üyesi ve işletme sahibi olan iki şahsa ise 54 bin 744 TL İdari para cezası uygulanmıştır. Söz konusu olaylarla ilgili olarak 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında işlem yapılarak; Müdürlüğümüzce her iki ilçede toplam 77 bin 554 TL İdari Para Cezası düzenlenmiş olup tebligat ve yazışma süreci devam etmektedir“ denilerek, Ortaklar Dereköy Köyü Kanatlı Hayvanlar Yetiştirme, Yaşatma ve Koruma Derneğinin faaliyetine son verilmesi için Aydın Valiliği’ ne bilgilendirme yazısı yazıldığı açıklandı.

1-001.jpg

3-004.jpg

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 12:10

banner102