banner339
banner313

Aydın'da Eğitim-Sen eylemine polis müdahalesi: 5 gözaltı

Aydın'ın Efeler ilçesinde dört günden bu yana izinsiz eylem yaptıkları gerekçesiyle polis müdahalesine maruz kalan Eğitim-Sen'in son eyleminde beş sendika üyesi daha gözaltına alındı.

Aydın'da Eğitim-Sen eylemine polis müdahalesi: 5 gözaltı
banner401
banner427

Efeler ilçesi Atatürk Kent Meydanı’nda dört günden bu yana çeşitli eylem yapma girişimlerinden bulunan Eğitim-Sen üyelerine gözaltılar devam ediyor.

Atatürk Kent Meydanı’nda izinsiz olarak vatandaşa iş güvencesi ile ilgili olarak bildiri dağıtan eylemciler önce polis tarafından uyarıldı. Yaptıkları çalışmanın yasal olmadığını ve bu konu da Valilik tarafından iznin verilmediğini belirten Aydın Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Satılmış Karakaya, Eğitim-Sen Aydın Şube Başkanı Ali Gün’ü ikaz etti.

Gün de bu eylemlerin her yerde yapıldığını ancak kendilerine niçin izin verilmediğini sorarak bildiri dağıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Bunun üzerine asayiş ve sivil ekipler 5 sendika üyesini gözaltını aldı. Sağlık raporu için önce hastaneye götürülen eylemciler ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete sevk edildi.

aydin-egitimsen-gozalti.jpg

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 16:47
banner218