banner239
banner218

Aydın'da Dünya Çiftçiler Günü kutlandı

Aydın Efeler Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolaysıyla Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sundu.

Aydın'da Dünya Çiftçiler Günü kutlandı

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri kapsamında Aydın Efeler Ziraat Odası Yönetimi Hükümet Konağı öününde yer alan Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Konuşmasına, Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle çiftçiler gününü buruk kutladıklarını ifade ederek başlayan Efeler Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, maden faciasında hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yakınlarına ise sabır diledi. Tarım sektörünün zor ve meşakkatli bir alan olduğunu vurgulayan Posacı, sorunları bol olan bir sektörde görev yaptıklarını ifade etti. Her türlü olumsuzluğa rağmen üretmeye, doyurmaya ve giydirmeye devam ettiklerinin altını çizen Posacı, yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırakıp gelecekten umutlu olduklarını kaydetti. Tarımı diğer sektörler gibi gelişmiş ve fizibıl bir sektör yapmak için çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Posacı, daha güzel günlerin kendilerini beklediğini işaret etti.

“İTHALAT SERBEST BIRAKILMAMALI”
Aydın’da organik tarımın gelişmesi adına ziraat odası olarak her türlü desteği verdiklerini anımsatan Posacı, organik tarımın tüketim açısından önemine değinerek kullanılan ilaçların artık reçeteyle satıldığını ve önlemlerin arttırıldığını öne sürdü. Öte yandan bazı lobilerin Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığına buğday, mısır gibi ürünlerde ve hayvancılık alanında ithalat yapılması yönünde baskı yaptığını ifade eden Posacı, ithalatın Türk tarımının ve hayvancılığının ölmesine neden olacağını ve ithalatın serbest bırakılmaması gerektiğini dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:05
banner230