banner339
banner313

Aydın'da Böylesi Görülmedi! 2 kardeş aynı anda doğum yaptı

Aydın’ın İncirliova İlçesi’ne bağlı Acarlar Mahallesi’nde yaşayan 2 kardeş aynı anda normal yolla doğum yaparak anne oldu. Çok ender rastlanan durum karşısında hastane ekibi meslek hayatlarının en mutlu anlarını yaşadı.

Aydın'da Böylesi Görülmedi! 2 kardeş aynı anda doğum yaptı
banner475

Birlikte büyüyen Fatma-Gülümser Karataş kardeşler aynı saatte doğan bebeklerini de birlikte büyütecekler.

Edinilen bilgiye göre;
nde yaşayan ve aynı zamanda arkadaş olan Fırat Güvenç arkadaşı Fatih Urut ile aynı evden kız alıp bacanak oldu. Fatma Karataş ile Fırat ile evlenirken kardeşi Gülümser de Fatih ile evlenerek yuva kurdu.

Evlilikten önce sıkı bir arkadaş olan Fırat Güvenç ile Fatih Urut bacanak olduktan sonra arkadaşlıkları adeta kardeşliğe döndü ve acı tatlı her olayı birlikte yaşamaya başladılar.“Aynı anda doğuma gittiler”Dün akşam saatlerinde abla Fatma Güvenç ile kardeşi Gülümser Urut’un aynı anda doğum sancıları tutunca bacanaklar hanımlarını hastaneye getirdi.

Doktorları da aynı olan iki kız kardeşin aynı anda doğum sancısı tutması üzerine hastane doktoru iki kardeşi birden doğuma aldı. Ağrısız sistem ile iki kardeş aynı anda birer erkek çocuk dünyaya getirdi. Fatma Güvenç’in bebeğine Poyraz ismi verilirken Gülümser Urut’un bebeğine ise Yiğit Ömer ismi verildi. Bugüne kadar yüzlerce doğum yaptırdığını ilk defa bu kadar heyecanlı ve mutlu bir operasyon gerçekleştirdiğini belirten Kadın Doğum Uzmanı D. Kadriye Uğurlu, "İki kardeşi aynı gün başarılı bir doğum ile anne oldu. Anneler sağlıklı ve mutlu, bebeklerimiz de oldukça sağlıklı. Çok nadir görülen bir durum idi. İki kardeş aynı anda anne oldu. Hem aile için hem bizler için büyük mutluluk vesilesi oldu" dedi.

a-009.jpg

sa-001.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 10:26
banner218