banner4

Aydın'da 19 Mayıs buruk kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri tüm yurtta olduğu Aydın’da da Soma’da yaşanan elim kaza dolayısıyla buruk kutlandı.

Aydın'da 19 Mayıs buruk kutlandı
banner26

Aydın’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Başbakanlık tarafından milli yas ilan edilmesi üzerinde sade bir törenle kutlandı. Önceki yıllarda değişik etkinlikler kapsamında kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın resmi töreni dışındaki bütün etkinlikleri ülke genelinde iptal edildi. 

Çelenk koyma törenine; Aydın Valisi Erol Ayyıldız ve yardımcıları, AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtına Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü tarafından çelenk sunulması ile başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından son buldu.

2-007.jpg

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 11:20