banner83

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mayıs ayı 2. oturum yapıldı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mayıs ayı 2. oturumu Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleşti.

Aydın  Büyükşehir Belediyesi Meclisi  Mayıs ayı 2. oturum yapıldı
banner94
banner26

Başkan Çerçioğlu, gündem maddelerine geçmeden önce Soma’da hayatı kaybeden işçilere Allah’tan rahmet ve yakınlarına da sabır dileyerek tüm meclis adına taziyede bulundu. 

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda yapılan yoklamanın ardından gerekli çoğunluğunun sağlandığı tespit edilirken toplantıya Meclis Üyeleri Gürdal Yüzügüler, Müsamettin Ayaz, Haluk Alıcık, Ziya Aksüt, Yusuf Gezici, Zafer Savcı ve İbrahim Adalı mazeretli olarak katılmadı. Bir gün önceki meclis toplantısında komisyonlara havale edilen gündem maddeleri tek tek görüşülmek üzere meclise sunuldu. 7 gündem maddesini yer aldığı meclis toplantısında gündemin 4. Maddesi olan Ulaşım Hizmetleri ile Otogar Birim Ücretleri yeniden belirlendi. Otogar girişi otomatik bariyerlerinin kaldırılarak ilçe ve mahalle dolmuşlarının otogara aylık giriş çıkış ücretleri 150 ile 225 TL olmasına oy birliğiyle karar verildi.

Varılan karar sonucunda minibüsçülerin ödemesi gereken aylık ücretler Nazilli Didim, Selçuk, Söke, Kuşadası, Davutlar-Aydın, Aydın-Davutlar, Çine, Dalama, Karpuzlu, Yenipazar, Koçarlı, Germencik, Ortaklar, Bıyıklı Bağarası, Umurlu, Acarlar, İncirliova, Ödemiş ve Köşk minibüsleri 225 TL, Eğrikavak, Kuyucular, Tekeler, Çeştepe, Yeniköy, Kadıköy, Saraçlar, Ovaeymir, Tepecik, Baltaköy, Osmanbükü, Bahçearası, Orhaniye Boğaziçi, Çakırbeyli, Kocagür, İmamköy, Yılmazköy, Kardeşköy, Işıklı Birlik, Kızılçaköy Birlik, Savrandere Birlik, Çiftlik Birlik, Konuklu, Kuyulu ve Akçaköy minibüslerinin ise 150 TL oldu.

Bir diğer ve son gündem maddesi olan 7. gündem maddesi ise Adnan Menderes Üniversitesi’nden (ADÜ) gelen talep üzerine Aydın’da çocuk ihmal, istismarının ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve farkındalık oluşturulması ile ilgili talep ele alındı. Komisyondan gelen karar neticesinde bu madde üzerine daha detaylı bilgi alınmak üzere ADÜ Rektörü ve yetkilileri ile oturulup konuşulduktan sonra karar varılmasının doğru olacağı ifade edildi. Bazı meclis üyeleri ise konunun önemine işaret ederek bir sonraki toplantıya kalmasının geç olacağını dile getirdi. Konunun yetkililerce daha detaylı bir şekilde konuşulup bir daha ki meclis toplantısında görüşülmek üzere oy birliğiyle karara varıldı.

aydin-buyuksehir-belediye-meclisi-mayis-ayi-2.-oturumu-yapildi1.jpg

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 10:15

banner102