banner339
banner274

Aydın Bölge Hali Projesine Onay Çıktı!

Aydın’da uzun bir süredir ihtiyacı konuşulan fakat bir türlü bakanlıktan onay alınamayan toptancı hali nihayet Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygun görüldü.

Aydın Bölge Hali Projesine Onay Çıktı!
banner401
banner399

AYDINPOST HABER SERVİSİ- Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Bakanlık’a yapılan müracaatla ilgili dün itibariyle olumlu yanıtın alındığı öğrenildi. Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, sosyal medyadan duyurduğu gelişmeyle ilgili ‘’Aydın Büyükşehir Belediyesince Efeler İlçesi Kardeşköy Mahallesi'nde, 80 bin 600 metrekare arazi üzerinde kuracağı Aydın Toptancı Hali için Aydınımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diler ayrıca Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK'e teşekkür ederiz’’ dedi. Bakanlık’ın onayladığı projeye göre, İncirliova'nın Acarlar Mahallesi'ndeki Adnan Menderes Toptancı Hali'ne yaklaşık 2 kilometre mesafede yapılacak olan yeni toptancı hali, bölge ve çevre üreticilerinin ürünlerine tarımsal pazar oluşturacak. Yeni hal, hem bölge hem de ülke ekonomisine katma değer katacak. Yeni hal yapıldıktan sonra, Acarlar Hali de kapatılacak.

Ahmet Gözen Gündeme Getirdi Sorun Çözüldü

Aydınpost köşe yazarı Ahmet Gözen Aydın bölge hali için ocak ayından itibaren konuyu gündeme taşımış ve takipçisi olmuştu. Ahmet Gözen, toptancı hali projesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 09:30
banner218