banner83

Aydın BİK, Söke'de kamu kurumlarıyla bir araya geldi

2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Aydın ilinde faaliyete başlayan Basın İlan Kurumu (BİK) Aydın Şubesi, bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

Aydın BİK, Söke'de kamu kurumlarıyla bir araya geldi
banner94
banner26

Daha önce yayın kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelen BİK, kamu kurumları temsilcilerinin katıldığı toplantılarla da bilgilendirmeyi sürdürüyor. Söke İlçe Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Söylevci, BİK Aydın Şubesi Kurucu Başkanı Muharrem Mermertaş ve BİK Aydın Şube Müdürü Özer Akoğlu; BİK ve kamu kurum ve kuruluşlarının BİK ile yürütecek oldukları resmi ilan ve reklam yayınlatılması mevzuatı ile ilgili bilgiler sundu. 

BİK’in Aydın’da yeni kurulmasından dolayı mutlaka bazı sancıların yaşanabileceğini belirten Aydın Şube Müdürü Özer Akoğlu; “Geçiş sürecinde karşılıklı hoşgörü ve anlayış çerçevesinde sıkıntıları aşacağımıza inanıyorum. İlanlar, resmi ilanlar ve reklamlarla ilgili olarak bundan böyle birlikte çalışacağız” dedi.

1961 yılında kurulan BİK’nun son yıllarda 36 ilde şubeleştiğini belirten BİK Aydın Şubesi Kurucu Müdürü Muharrem Mermertaş da; “BİK’in yaygınlaşması büyükşehir yasası ile ilgili olduğu kadar kurumun vizyon değişikliği ile de ilgili. Başbakanlığa bağlı yasa ile kurulmuş BİK, gazeteler ve kamu kurumlarını destekleyen, gözeten aracı bir kurum. Hiçbir tarafın mağdur olmaması, hakkının geçmemesi için çalışıyoruz. Daha önce gazeteler ile toplantılar yaptık, şimdide konunun diğer tarafı olan kamu kurumları ile bilgilendirme toplantıları yapıyoruz” dedi.

Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Söylevci ise, toplantıya katılan kurumların temsilcilerine teşekkür ederek, “BİK ile gazeteler ve kurumların sağlıklı bir şekilde çalışmalarını yürüteceğine inanıyorum. BİK Aydın Şubemize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 16:10

banner102