banner339
banner391
banner274

Aydın Barosu'nda yemin töreni heyecanı!

Aydın Barosu’nda düzenlenen yemin töreni ile 8 avukat, cübbelerini giyerek avukatlık mesleğine ilk adımlarını attı.

Aydın Barosu'nda yemin töreni heyecanı!
banner353

AYDINPOST HABER SERVİSİ-  Aydın Barosu’nda düzenlenen yemin töreni öncesi aşure ikramının yapıldığı törene, Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, baro yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve avukatların aileleri katıldı.

Aydın’da stajlarını tamamlayarak avukatlık mesleğine resmi olarak adım atan avukat Ersin Oğuz, Gökçe Fidan Bülbül, Hazal Kazan, Seda Yönetçi, Bora Atay, Leman Temel, Seren Öztürk ve A. Salih Cengiz yeminlerini etti.

Avukat mesleğinin zor olduğunu ifade eden Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, ‘’hakkın ve halkın sesi olun. Hukuk adına zor bir dönemden geçiyoruz. Ülkemiz birçok örgütle aynı anda mücadele veriyor. Şehit sayısını bile bilmiyoruz. Ülkemizde çok sayıda çocuk tehlike altındadır. İşte bu durumda görevimizin zorluğu ortadayken biz bu kadar sorunla uğraşırken bugün başkanlığı tartışıyoruz. Geçenlerde SGK’da bir müdür kalkmış avukatlık mesleğine hakaretler etmiş bizi iş takipçiliğiyle suçlamış, ben o şahsı bütün avukatlardan özür dilemeğe davet ediyorum’’ diyen Bozkurt, ‘’herkesin bir gün avukata ihtiyacı olacaktır" dedi.

Başkan Bozkurt, mesleğe yeni başlayacak olan avukatları tebrik ederek “bugün burada kadın avukatlarımız çoğunluktaysa bunu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz" dedi.

AVUKATLAR İŞ TAKİPÇİLİĞİ YAPIYOR

7 Eylül Merkez Müdürü Aydın Nasuhbeyoğlu, bazı avukatları iş takipçiliği yapmakla suçladı. Nasuhbeyoğlu,“İş takipçilerini dışarda engellemek mümkün değil. Ancak kurum içerisinde bunu engelledik. Kişi duymak istediğini duymak istiyor. Biz ne kadar bilgilendirsek de dışardan duyduğu işine geldiği için vatandaş onlara yönleniyor. Kuruma gelen vatandaştan kimliğini isteriz, varsa çalışması tespit ederiz. Emekli olabiliyorsa olamıyorsa söyleriz. Aracı kişiyle gelse de bu durum değişmez. İş takipçilerini ‘niye sahtekârlık yapıyorsunuz? Vatandaşı niye kandırıyorsunuz?’ diye sorgulamak lazım. Vatandaşı kandıranlar içerisinde avukatlar da var İş takipçiliğinin yüzde 75’ini avukatlar yapıyor” diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 23:24
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k