banner339
banner313

Aydın AK Parti'de de uyuşturucu krizi: Eski Gençlik Kolları Başkanı uyuşturucu kullanmış

AK Parti’li Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından, AK Parti Söke İlçe Örgütü’nde de ‘uyuşturucu krizi’ yaşanıyor. Önceki dönem Söke Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Başkanı olan Y.Ç.’ye, uyuşturucu kullanmaktan işlem yapıldığı ve olayın gizlendiği ortaya çıktı. AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir de sosyal medyadan yaptığı paylaşımla da konuyu doğruladı.

Aydın AK Parti'de de uyuşturucu krizi: Eski Gençlik Kolları Başkanı uyuşturucu kullanmış
banner328

AK Parti’li danışman Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks araçta kokain olduğu tahmin edilen uyuşturucu maddeyi kullanırken çekilen görüntüleri kamuoyunda tartışılmaya devam ederken, Söke AK Parti teşkilatında da ‘uyuşturucu krizi’nin yaşandığı öğrenildi.

Söke AKP’de, önceki dönem Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Y.Ç.’ye uyuşturucu kullanmaktan işlem yapıldığı ve olayın gizlendiği ortaya çıktı.

Y.Ç.’nin parti binasındaki odasında ve evinde uyuşturucu kullanılmak üzere hazırlanmış düzenek bulunduğu ve Y.Ç.’nin aile bireylerinin de evdeki düzenek kurduğu doğruladı.

Söke AK Parti İlçe Başkanı Sibel Menderes olayı duyar duymaz emniyete şikâyette bulunmak yerine ‘rezalet duyulmasın’ diye Y.Ç.’yi AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetimine gönderdiği öne sürüldü.

Söke’den olayın üstünü kapatmak istenmesi de tepkileri artırdı.

AYDIN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, olayın gündeme gelmesinin hemen ardından gece saatlerinde sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Başkan Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaşananları doğrulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Gerçek gazetesinin 27.03.2021 tarihli haberi üzerine Başkanlığımızca kamuoyunu aydınlatma gereği duyulmuştur. Söz konusu haberde geçen şahsın işlemiş olduğu suç tarafımızca öğrenildiği gibi istifası alınarak partimizle ilişiği kesilmiştir ve ismi geçen şahsın Doğu Bölgesi Koordinatörü olduğu haberi gerçeğe aykırıdır. Partimizin edindiği düstur üzerine; Türk aile yapısıyla, milli ve manevi değerlerimizle uyuşmayan davranışlar bizleri derinden yaralamıştır. Ayrıca, bir kişinin fiilinden dolayı Sayın Vekilimizin ve Teşkilatımızın zan altında bırakılmasını kabul etmek mümkün değildir. Partimizi yaralamak ve yıpratmak isteyenler bilmelidir ki partimizin manevi ve ahlaki değerlerimizle örtüşmeyen hiçbir eyleme müsamahası yoktur.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 23:47
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k