banner339
banner313

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde taşeron işçilerin alacak krizi büyüyor

Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun tuvaletlerini yapmak için işe alınan 40 işçinin maaşlarının hala ödenmediği öğrenildi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde taşeron işçilerin alacak krizi büyüyor
banner401
banner427

Geçtiğimiz günlerde Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda bir grup işçi üniversitenin tuvaletlerini yapmak için işe alınmışlardı. Ancak paralarını alamayan işçiler yaptıkları tuvaletleri yıkarak Rektörlüğü protesto etmiş, maaşlarını istediklerini belirtmişlerdi.

Rektörlüğün anlaştığı taşeron firma, işçilerin paralarını ödemeden kaçınca mağdur olan işçiler Rektörlükten maaşlarını ödemesini istedi.

Aydınpost’a ulaşan işçiler, çok zor durumda olduklarını söyleyerek, anlaşma gereğince üniversite yönetiminin bu parayı ödemek zorunda olduğunu belirttiler. Günlerdir paralarını alamayan yaklaşık 40 işçi rektörlük önünde oturma eylemi yaparak haklarını arıyor, şartların günden güne kötüye gittiğini artık yemek paralarının bile ödenmediğini ve geceleri kaldıkları yerlerin rezalet durumda olduğunu söylediler. Firma kaçınca ortada kalan işçiler Rektörlükten paralarını alana kadar eyleme devam edeceklerini belirtti.

 

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 16:46
banner218