banner339
banner313

Ayağıyla yaptığı portreyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edecek

Aydın’da yaşayan 17 yaşındaki bedensel engelli Rabia Asrak, ayağıyla yaptığı portresini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etmek istiyor.

Ayağıyla yaptığı portreyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edecek
banner401
banner427

Efeler ilçesi Tellidede Mahallesi’nde yaşayan doğuştan bedensel engelli Rabia Asrak, ellerini kullanamamasına rağmen 6 yıldır ayağıyla resim çizerek hayallerini tuvale yansıtıyor. Tekerlekli sandalye ile hayatını sürdüren Rabia Asrak, tam bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranı. Sol ayağıyla çizim yaptığı tuvali tutan Rabia Arsak, tek kullanabildiği sağ ayağının iki parmağıyla altı yıllık resim hayatında ilk kez insan portresi olarak hayranı olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çizerek hayranlığını ve sevgisini gözler önüne serdi. İç dünyasını ve hayallerini resme döken Rabia Asrak’ın tek hayali ise 2 aydır uğraş verdiği ve büyük zorluklarla tamamladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portesini kendisine bizzat ulaştırmak istiyor.

Ayağı ile yaptığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan portresini Cumhurbaşkanına hediye etmek istediğini vurgulayan Rabia Asrak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın kara kalem portresini yaptım. Portreyi 2 ayda bitirdim. İlk yaptığım resmi beğenmedim ikinci resmini yaptım. Cumhurbaşkanımızın konuşmasını, kişiliğini ve davranışlarını ilgi ile takip ediyor ve kendisini çok sevdiğim gibi adeta hayranıyım. 6 yıldır ayağımla resim yapıyorum. İlk kez insan portresi çizdim. Çizmiş olduğum ilk portrenin de hayranı olduğum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmasını istedim. İki ay gece gündüz çalıştım ve sonunda güzel bir kara kelem portresini yaptım. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız ile tanışıp portreyi kendisini ulaştırırım. Tek isteğim Cumhurbaşkanı ile görüşüp ona portreyi hediye etmek” dedi.

“Cumhurbaşkanımız kızımın sesini duysun”

Kızının doğuştan bedensel engelli olduğunu ifade eden anne Necibe Asrak, kızının sadece iki parmağını kullanabildiğini söyledi. İki parmağıyla kızının resim yaptığını belirten Anne Asrak, “Kızım bu iki parmağıyla hayata tutunuyor. Çok sevdiği Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini çizmeyi çok istiyordu. İki ay falan oldu gece gündüz Cumhurbaşkanımızın resmini çizmek için uğraşıyor. Sonunda resmi yapmayı başardı. İnşallah Cumhurbaşkanımız kızımın sesini duyar ve kızım tek hayali olan kendisiyle bizzat görüşme fırsatı bulur” diye konuştu.

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

20170224aw992757_01.jpg20170224aw992757_04.jpg20170224aw992757_05.jpg

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2017, 14:33
banner218