banner339
banner313

Amatörde perde açılıyor

Aydın Amatör Ligleri 2016-2017 futbol sezonu hafta sonu oynanacak maçlarla başlayacak. Hasret 1. Amatör, U17 ve U15 liglerinde oynanacak ilk hafta maçları ile sona erecek.

Amatörde perde açılıyor
banner401
banner399

Aydın yerel liglerinden 1. Amatör Küme, U17 ve U15 Ligleri Cumartesi oynanacak olan müsabakalarla start alacak. 1. Amatör’de toplam 4 grupta oynanacak olan 15 maçın 6’sı Cumartesi, 9’u ise Pazar günü oynanacak. Toplam 4 grupta 30 takımın mücadelesi Amatör Süper Lig’e yükselmek ve 2. Amatör’e düşmemek için gerçekleşecek.
“Tüm Önlemlerimizi Aldık”
Bugün (Cumartesi) başlayacak yeni sezon öncesi açıklamalarda bulunan Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kıvanç, kulüplere uyarılarda bulunarak, sezonun Aydın futboluna yakışan bir şekilde geçmesini diledi. Kıvanç , “Yeni sezon tüm takımlarımıza hayırlı olsun. Amatör futbolumuzun kalite çıtası yükselsin diye mücadele ediyoruz. Bütün kulüplerimizi centilmenlik ve futbol adına pozitif bir mücadele vermeleri konusunda uyarıyoruz. Amatör futbol, amatör ruhla yapıldığı zaman daha güzel. Bizler ASKF ve futbol taban birlikleri olarak tüm önlemlerimizi aldık. Aynı ikazlarımızı müsabakalarda görev alacak diğer görevlilere de yaptık. İnşallah sakatlanmaların, nahoş görüntülerin olmadığı bir sezon geçiririz. Futbolcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize ve saha komiseri arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 09:46
banner218