banner339
banner313

Alpaslan Sargın, CHP'li Bülent Tezcan'ı neden vurduğunu açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ı vuran saldırgan, Tezcan'ı HDP Kongresinde saygı duruşunda bulunduğu için vurduğunu söyledi.

Alpaslan Sargın, CHP'li Bülent Tezcan'ı neden vurduğunu açıkladı
banner401
banner427

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'a silahla yaralayan saldırgan, yakalandığı Kuşadası'nda doktor kontrolü için hastaneye götürüldü.

HDP KONGRESİ'NDE SAYGI DURUŞUNDA BULUNDUĞU İÇİN VURMUŞ

Aydın'da Bülent Tezcan'a silahlı saldırıda bulunduktan sonra Kuşadası'na kaçan Alpaslan Sargın, saklandığı evde olaydan birkaç saat sonra Kuşadası polisi tarafından yakalanmıştı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında gözaltında bulunduğu Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nden Kuşadası Devlet Hastanesi'ne götürülen Alparslan Sargın, saldırıyı Bülent Tezcan'ın HDP kongresinde teröristler için saygı duruşunda bulunduğu için gerçekleştirdiğini söyledi.

"İSTİFA ETSİN KANDİL'DE MİLLETVEKİLİ OLSUN"

Hastanede gazetecilerin sorularını cevaplayan saldırgan, "Teröristlere sahip çıkmayacak, devlete sahip çıkacak, şehitlere sahip çıkacak. Şehitlere hiç saygılı değil. Aklını başını alacak. Rakı masalarında oturup ahkam kesmeyecek. Benim olduğum ortamlara gelmeyecek, Aydın'a gelmeyecek. Bülent Tezcan Aydın milletvekili olarak kabul etmiyorum, istifa etsin, Kandil milletvekili olsun." diye tehditlerde bulundu.

AYDIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLECEK

Kuşadası Devlet Hastanesi'ndeki doktor muayenesinin ardından tekrar yoğun güvenlik önlemleri altında Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne getirilen saldırgan işlemlerinin tamamlanmasının ardından Aydın Emniyet Müdürlüğü'ne götürülecek.

58994.jpg

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 00:50
banner218