banner4

ADÜ'de duble şampiyonluk sevinci

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, Koç-Fest Türkiye Üniversiteler Atletizm Pist Yarışmalarında duble şampiyonluk elde etti.

ADÜ'de duble şampiyonluk sevinci
banner26

ADÜ’nün bayan ve erkek takımı 83 takım arasında en yüksek puanı alarak şampiyon oldu. Şampiyon öğrencileri makamında kabul eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu öğrencileri kutlayarak başarılarının devamını diledi. 
video-haber.png
Bu yıl 11.’si Kayseri’de yapılan Türkiye Koç-Fest Üniversite Spor Oyunları’nın final müsabakalarında Adnan Menderes Üniversitesi adeta tarih yazdı. 150 üniversiteden 5 bin sporcunun 8 ayrı branşta verdiği mücadele ADÜ Atletizm Takımı göz doldurdu. Bayanlarda 36 erkeklerde 47 üniversitenin katıldığı Atletizm Pist yarışlarında Adnan Menderes Üniversitesi bayan takımı 572 puan ile birinci olurken erkeklerde de 727 puanla yine Adnan Menderes Üniversitesi şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.

16-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen müsabakaların ardından Aydın’a dönen ADÜ’lü sporcular hocaları Doç. Dr. Ali Güreş ve Öğretim Görevlisi Şaheser Güneş ile birlikte ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nu makamında ziyaret edip kupalarını takdim etti.

Üniversite öğrencilerinin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, üniversitede yeni yapılan tesislerle öğrencilerin her branşta daha rahat ve daha iyi olanaklarla spor yapabileceğini belirtti. Sporcuları gıpta ile baktığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, “Sizler yeter ki başarı elde edin. Bizler her türlü imkanı sizlere sunarız. Spor yapmak ayrı bir maharet ister. Bu nedenle sporcuların sporu bir yaşam şekli haline getirmesi ve aynı zamanda başarı için zeki olması gerek. Sizleri bu meziyetlerinizden dolayı ayrıca tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere Rektör Birincioğlu tarafından, şampiyonluğun anısına müsabakaya çıktıkları okulun eşofman takımları hediye edildi.

20140520aw095062_01.jpg

20140520aw095062_04.jpg

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 18:57