banner339
banner313

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan’a Kötü Haber

Aydın’da FETÖ/PDY operasyonları devam ederken, hafta sonu soruşturma kapsamında gözaltına alınan bir isim çok dikkat çekti.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan’a Kötü Haber
banner401
banner427

AYDINPOST HABER SERVİSİ- Gözaltına alınan isimler arasında Adnan Menderes Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Mercan’ın da olduğu öğrenildi.

Rektörün Oğluna Özel Ders Veriyordu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Mercan’ın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan’ın oğluna özel ders öğretmeni ortaya çıktı. Rektör Cavit Bircan’ın daha evvel FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu’nda da öğrenim gören oğluna matematik dersi verdiği öğrenildi.

“ByLock” Kullandığı Tespit Edildi

Mehmet Mercan’ın örgütün şifreli iletişim programı "ByLock"u kullandığı iddiasıyla gözaltına alınması üniversite içerisinde de günün konusu oldu.

Başka Akademisyenler de Gözaltında

FETÖ soruşturması kapsamında başka akademisyenlerin de ByLock’tan açığa alındığı ve haklarında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Mehmet Mercan’ın yanı sıra ADÜ’de haklarında soruşturma başlatılan akademisyenler arasında Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Totur, Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Giziroğlu’nda olduğu öğrenildi.

 

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 14:59
banner218