banner4

Aburcubur Mahallesi' sahnelendi

Didim Vilayetler Hizmet Birliği anaokulunun beslenme dostu okul projesi kapsamında hazırladığı “aburcubur mahallesi” adlı tiyatro Akbük Nurullah Kocabıyık ilkokulunda başarıyla sergilendi.

Aburcubur Mahallesi' sahnelendi
banner26

Didim Vilayetler Hizmet Birliği anaokulunun beslenme dostu okul projesi kapsamında öğretmenler Nuran Türk Şimşek ve Emel Şahan’ın katkılarıyla hazırlanan aburcubur mahallesi” adlı tiyatro Akbük Nurullah Kocabıyık ilkokulunda başarıyla sergilendi.

Oyunla ilgili bilgiler veren Vilayetler Hizmet birliği Anaokulu müdürü Belgin Ogan “Öğrencilerin kişiliği özellikle okul çağlarında şekillenmekte ve yetişkin çağdaki davranışları üzerinde etkili olacak alışkanlıkların edinilmesi yine bu yıllara dayanmaktadır. Bu nedenle, okul içinde sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşvik edilmesi amacıyla bu konuda yapılan uygulama ve faaliyetler ile eğitmenlerin sergilediği örnek davranışlar, çocuk ve gençlerimizin sağlıklı yaşam alışkanlıklarını kazanmalarında temel rol oynamaktadır. Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının işbirliği içerisinde yürüttüğü 'Beslenme Dostu Okul' projesine okulumuz da katılmış bulunmaktadır.Proje kapsamında sağlıklı beslenmeyi yaygınlaştırmak amacıyla abur cubur mahallesi adlı Oyunu hazırladık ilk gösteriyi Akbük Nurullah Kocabıyık ilkokulunda başarıyla gerçekleştirdik. Öğrencilerin oyunu çok beğendiği ilgi ile izlediği görüldü. 2. ve 3. Gösterimlerimiz Didim Ticaret odası Nurullah Kocabıyık gösteri merkezinde 2-3 Haziran 2013 tarihlerindedir. Tüm Didim çocukları tiyatro gösterimize davetlidir” dedi.

20140526aw100255_01-(copy).jpg

20140526aw100255_02-(copy).jpg

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 15:39