• BIST 96.455
 • Altın 222,861
 • Dolar 5,6626
 • Euro 6,5275

  Aydın TÜGVA'dan ‘Kudüs’ çağrısı

  06.12.2017 16:11
  Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Aydın İl Temsilciği, Atatürk Kent Meydanında “Kudüs'ü İsrail'in işgalinden kurtarmalıyız” açıklamasını yaptı.
  Aydın TÜGVA'dan ‘Kudüs’ çağrısı
  Aydın TÜGVA'dan ‘Kudüs’ çağrısı Aydın TÜGVA'dan ‘Kudüs’ çağrısı Aydın TÜGVA'dan ‘Kudüs’ çağrısı

  AYDINPOST HABER SERVİSİ- TÜGVA aracılığı ile toplanan grup içerisinde AK Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk ve Saadet Partisi Aydın İl Başkanı Ali Söğüt de yer aldı.

  Grup adına konuşma yapan TÜGVA Aydın İl Temsilciliği Başkan Vekili Sefa Şık, "Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken; Suriye’de her geçen gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan’da naklen soykırımlarda bulunan kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden y6urtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir" ifadelerini kullandı.

  Kudüs bizimdir diyen Şık, "Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize, ümmetin meselelerine sağır, dilsiz kalacak, görmezden geleceksiniz? Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değil, tüm İslam aleminin namusudur. Celladından dik çöküp af dileme gafletinden kurtulunuz. Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir" açıklamalarını yaptı.

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim