• BIST 90.787
 • Altın 254,429
 • Dolar 5,8790
 • Euro 6,5887

  Aydın Sezgin'den Fransız Parlamentere sert yanıt

  13.04.2019 15:07
  İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Antalya’da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Türkiye’yi eleştiren ve toplantıyı terk eden Fransız parlamenter Sonia Krimi’yi, Twitter hesabından yaptığı Fransızca paylaşımda sert bir dille eleştirdi.
  Aydın Sezgin'den Fransız Parlamentere sert yanıt
  Aydın Sezgin'den Fransız Parlamentere sert yanıt Aydın Sezgin'den Fransız Parlamentere sert yanıt Aydın Sezgin'den Fransız Parlamentere sert yanıt

  Aydın Sezgin, Antalya'da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı’nda söz alarak “tarih kazananlar tarafından yazılmaz mı? Birçok ülke için PKK terörist değildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamız gerekiyor” şeklinde konuşan Krimi’nin açıklamasını küstahlık, bilgisizlik ve çelişkilerle dolu olarak nitelendirdi.

   

  Sezgin, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

  “Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun kullandığı üslup bazı açılardan eleştirilebilir olsa da, Fransız Parlamenter Bayan Krimi'nin açıklaması küstahlık, bilgisizlik ve çelişkilerle maluldür.

  Diğer milletlere onur dersi vermeye kalkışmak onun üstüne vazife değildir.

  Bayan Krimi tepeden bakan bir yaklaşımla şaşırtıcı bir şovenizm ve münasebetsiz bir üstünlük duygusu sergilemiştir.

  Fransız Parlamenter, ülkemize ait tarihi, kendi tarihini silinmez şekilde lekelemiş olan acı olaylara resmi bakışında yadırganacak ölçüde berraklıktan mahrum olan ülkesinin tarihi olarak addetmektedir.”

  2-626.jpg1-378.jpg

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim