• BIST 98.066
 • Altın 259,844
 • Dolar 5,7065
 • Euro 6,4089

  Aydın çiftçisi kendisini Ankara’da temsil edecek 5 delegeyi belirledi

  19.03.2019 17:53
  Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Aydın çiftçisini Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Ankara’da yapılacak olan büyük kongresinde temsil edecek beş delegeyi belirledi.
  Aydın çiftçisi kendisini Ankara’da temsil edecek 5 delegeyi belirledi Aydın çiftçisi kendisini Ankara’da temsil edecek 5 delegeyi belirledi Aydın çiftçisi kendisini Ankara’da temsil edecek 5 delegeyi belirledi

  TZOB Genel Kurulunda Aydın’ı temsil edecek 5 asil ve 5 yedek delege, Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulunun TARİŞ tesislerinde yapılan il kongresinde belirlendi. 
  Kongrenin açılışında konuşan Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Aydın’ın Türkiye taraımının en önemli başkentlerinden birisi olduğuna işaret ederek; “Bir yaşam tarzı olan tarım, insanlığın en eski uğraş alanıdır. Bugün de gıda güvenliğini sağlayacak bir meslek haline gelmiştir. Biz çiftçiler, bütün güçlüklerin üstesinden gelerek 82 milyon vatandaşımızı, 5 milyon sığınmacıyı ve 40 – 50 milyon civarındaki turisti besliyoruz. Bunun yanı sıra da sanayimizin hammaddesini üreterek ekonomimizi güçlendirme gayreti içinde bulunuyoruz. Avrupa Birliği bütçesinin yaklaşık yüzde 40’ını tarım destekleri oluşturuyor. Bu da her yıl 50 milyar avroya tekabül etmektedir. Yani bütçenin en büyük dilimini tarım destekleri oluşturmaktadır. Ülkemizde hazırlanan yıllık bütçeden tarıma ayrılan pay yüzde 1’dir. Bunun da ancak yarısı desteklemelere ayrılmaktadır. Gübre, mazot, zirai ilaç ve tohumda yüzde 100’e varan fiyat artışları yaşandı. Umuyoruz ki, ileriki tarihlerde tarıma ayrılan bütçe biraz daha yukarılara çıkar ama biz her şeye rağmen Aydın’ımız ve ülkemiz için inatla üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
  Genel kurulda yapılan konuşmaların ardından başlayan oy verme işleminde, ziraat odası bulunmayan Kuşadası hariç 16 ilçede tamamlanan seçimlerde belirlenen 7’şer kişi olmak üzere toplam 112 Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu delegesi, TZOB Genel Kurulunda Aydın çiftçisini temsil edecek 5 asil ve 5 yedek delegeyi belirlemek için oy kullandı. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Mehmet Kendirlioğlu, Ali Kaykı, Mustafa Tanyeri, M. Galip Özel ve Necdet İzgü asil listede; Osman Eşiyok, İsa Sevinç, Ümit Ertem, Naim Özdamar ve Şahabettin Çapakçıoğlu ise yedek listede yer aldı. 

  aw653380_03.jpgwhatsapp-image-2019-03-19-at-14.39.29.jpegwhatsapp-image-2019-03-19-at-14.39.31.jpegaw653380_05.jpg

  Diğer Haberler
  Nazilli’de 15 Temmuz Gurur ve Anma GecesiNazilli’de 15 Temmuz Gurur ve Anma GecesiAydın’ın Nazilli ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi.Nazilli Belediye Meydanında kurulan sahnede akşam saatlerinde Nazilli Belediyesi Mehter Takımı gösterileri ile başlayan gece etkinliklerine İlçe Kaymakamı İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Ağır Ceza Reisi Selahattin Afşin, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, İlçe Jandarma Komutanı Haktan Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, MHP İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, meslek odalarının başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
  Aydın’da 5 yılda 360 yeni içme suyu kuyusu açıldıAydın’da 5 yılda 360 yeni içme suyu kuyusu açıldıAydın’da susuzluk, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından son 5 yılda açılan 360 yeni içme suyu kuyularıyla tarih oldu.Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan sondaj çalışmalarıyla son 5 yılda 360 içme suyu kuyusu açılarak vatandaşların hizmete sunuldu.Aydın’da susuz mahalle bırakmadıklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yatırımların 17 ilçenin tamamında devam edeceğini söyledi.Göreve geldiklerinde 60 mahallede suyun haftanın belirli günlerinde belirli saatlerde verilebildiğini hatırlatan Başkan Çerçioğlu, yapılan çalışmalarla bu mahalleler başta olmak üzere susuz mahalle bırakmadıklarını ifade etti.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim