• BIST 105.268
 • Altın 162,850
 • Dolar 3,9604
 • Euro 4,6498

  Ayderbir'de görev dağılımı

  23.06.2008 14:00
  Aydın’daki eğitim ve öğretim düzeylini en üst seviyeye çıkarılması için il genelinde faaliyet gösteren dershane kurucularının katılımıyla kurulan Aydın Dershaneler Birliği Derneği’nde (AYDERBİR) geçici yönetim oluşturuldu.
  Ayderbirde görev dağılımı
  Ayderbir'de görev dağılımı Ayderbir'de görev dağılımı Ayderbir'de görev dağılımı

  Aydın"daki eğitim ve öğretim düzeylini en üst seviyeye çıkarılması için il genelinde faaliyet gösteren dershane kurucularının katılımıyla kurulan Aydın Dershaneler Birliği Derneği"nde (AYDERBİR) geçici yönetim oluşturuldu. AYDERBİR"in geçici Yönetim Kurulu Başkanlığı"na Saffet Güzel getirildi.
  Yapılan görev dağılımı hakkında bilgiler veren AYDERBİR geçici Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar ve özel Eğitim Şube Müdürü Erol Taşpınar"ın öncülüğünde başlatılan AYDERBİR projesinin kuruluş çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Özel dershaneler arasında eğitim ve öğretim birlikteliğini sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Güzel; ilin eğitim kalitesini artırmak, velilere ve öğrencilere yönelik yanıltıcı reklamları, mağduriyetleri önlemek ve dershane çalışanlarının haklarını korumayı hedeflediklerini kaydetti. Bu yeni oluşum sayesinde eğitimdeki başarısız dönemin nedenlerinin araştırılacağını ve başarıyı yakalama adına ne gerekiyorsa yapılacağını belirten Güzel, “Aydın"ı eğitimde hak ettiği yerlere getireceğiz. Mevzuata uygun olmayan her türlü çalışmayı engelleyecek ve bu tür çalışmalara kesinlikle göz yummayacağız. Bu konuda önemli bir temel attık. Dershanelerimiz birlikte hareket edip, kararları birlikte alacak. Herhangi bir uyumsuzluk olursa o konuda kendilerine bizde yardımcı olacağız. Bu işi yaparım diyenler Aydın"da olacak. Onun haricinde işi bilmeyenlerle hareket etmeyeceğiz, aksine savaş açacağız. 2008-2009 yılından itibaren Aydın"da güzel şeyler olacak. Dershanelerimiz ile bugün birlikteyiz, sürücü kursları da tek çatı altına girecek. Disiplin olan yerde başarıya yakalamak kolaydır. Bu işin alt yapısında olan kişileri kutluyorum.Aydın eğitimde marka olacak” dedi.
  Saffet Güzel"ün geçici yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği AYDERBİR"in geçici yönetiminde; Gökmen Karahüseyinoğlu, Ali Karımış, Murat Akyol ve Halil Çetin gibi isimler yer aldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim