• BIST 108.313
 • Altın 153,536
 • Dolar 3,8493
 • Euro 4,5167

  AYDEM A.Ş'yi ziyaret etti

  21.08.2008 00:05
  Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdem, elektirk dağıtımındaki yeni dönem hakkında bilgiler aldı.
  AYDEM A.Şyi ziyaret etti
  AYDEM A.Ş'yi ziyaret etti AYDEM A.Ş'yi ziyaret etti AYDEM A.Ş'yi ziyaret etti

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın-Muğla ve Denizli illerindeki elektrik dağıtım işlemlerinin özelleştirilmesinin ardından TEDAŞ"a Bağlı Menderes Elektrik AŞ"den Aydem AŞ"ye devredilen Aydın İl Müdürlüğü"nü ziyaret etti.
  Görüşme yeni dönem hakkında Milletvekili Erdem"e bilgiler veren Aydem AŞ"nin Aydın İl Müdürü Bülent Yüksel, TEDAŞ"a Bağlı Menderes Elektrik AŞ olduğu gibi hatta daha da iyi bir hizmet anlayışlarının ön planda olacağını belirtti.
  Gerçekleştirdiği ziyaret hakkında bilgiler veren Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, bu yeni dönemle ilgili olarak Aydem AŞ"nin Aydın İl Müdürü Bülent Yüksel ile bir görüşme yaptıklarını söyledi. Öncelikle yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Erdem, halen çalışmakta olan personelin durumlarıyla ilgili kendisine iletilen problemler hususunda TEDAŞ Genel Müdürlüğü ile görüşmeler yaptığını hatırlattı. Erdem, “özelleştirmeden dolayı mavcut personel mağdur edilmeyecek. Bu kapsamda, yeni dönemde mevcut kadrolu personellerden TEDAŞ bünyesinde görevlerine devam etmek isteyenlerin başka illerdeki müdürlüklerde görev alabilecekler veya diğer kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere özelleştirme kapsamındaki kamu personelinin alındığı havuza alınabilecekler. Ayrıca bu yıl KÖYDES Projesi Kapsamında ihalesi yapılan ve sözleşmesi imzalanan 6 milyon YTL"lik elektrik tesisleri ile ilgili belirsizlikte kalan konuların ortadan kaldırılması ile alakalı TEDAŞ Genel Müdürlüğü ile temasa geçilecek. Köylerimize daha kaliteli elektrik enerjisi hizmetinin verilebilmesi için bu projelerin mutlaka hayata geçirilmesi gerekiyor” dedi.
  Bilindiği üzere, 1991 yılında o tarihteki hükümet tarafından TEDAŞ"ın hizmet verdiği Aydın-Muğla-Denizli illerini içeren bölge özelleştirilmişti ve ihaleyi Aydem AŞ almıştı. Ancak çeşitli itirazlar neticesinde konu mahkemeye intikal etmiş ve mahkeme süreci bugünlere kadar süregelmişti. Hukuki sürecin sonuna gelindiğinde TEDAŞ Genel Müdürlüğü nihai mahkeme kararını uygulamak durumunda kalmıştı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim