• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Avrasya Sirki Aydın'da

  29.04.2009 15:49
  Aydın Belediyesinin katkılarıyla Aydın’a gelen Avrasya Sirki, şenlik kültürümüzün özgün bir örneği olan geleneksel sirk sanatlarını halkımızın beğenisine sunmak üzere tüm Aydınlıları dev sirk çadırındaki muhteşem gösterilerine bekliyor.
  Avrasya Sirki Aydında
  Avrasya Sirki Aydın'da Avrasya Sirki Aydın'da Avrasya Sirki Aydın'da

  Aydın Belediyesinin katkılarıyla Aydın"a gelen Avrasya Sirki, şenlik kültürümüzün özgün bir örneği olan geleneksel sirk sanatlarını halkımızın beğenisine sunmak üzere tüm Aydınlıları dev sirk çadırındaki muhteşem gösterilerine bekliyor.
  1 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00'de açılışı yapılacak olan Avrasya sirk gösterisinde; Moğolistan, Gürcistan, Ukrayna ve Fas gibi ülkelerden katılan dünyaca ünlü sirk sanatçılarının sunacakları; yüksek hava gösterileri, ip canbazlığı, denge gösterileri, akrobasi, dev piton yılanları, sihirbazlık, ateşbazlık, şişebazlık, jimnastik ve lastik kız şovları, palyaçoluk ve birbirinden ilginç muhteşem gösteriler yer alıyor.
  3 Mayıs"a kadar devam edecek olan sirk gösterilerinin şenlik kültürümüzün bir örneğini teşkil etmesi nedeniyle ilginin çok yüksek olması bekleniyor. Aydın"da uzun bir aradan sonra Aydınlı"larla buluşacak olan Avrasya Sirki gösterilerinde Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu"nun himayeleri ile bin 500 ilköğretim öğrencisi de başarılarının ödülü olarak ağırlanacak. Gösteriler Cumartesi Pazar günleri 14.00"de, 17.00"de ve 20.00"de başlayacak.
  Avrasya Sirkinin yeni bir çığır açtığını ifade eden Avrasya Sirkinin kurucularından Muharrem Yağcızeybek, “Türkiye'de sirk sanatlarının yeniden ayakları üzerine basması için öncülük yapıyoruz. Gösteri sanatları kültür mirasının gelecek kuşaklara aktarılmasında en önemli etkenlerden biri, yerel yönetimlerin desteği ile toplumun bu konudaki duyarlılığının arttırılmasıdır. Aydın"da sunacak olduğumuz bu muhteşem gösterilere tüm Aydınlıları bekliyoruz. Bu organizasyona destek veren tüm sanat dostlarına ve Avrasya Sirkini Aydın"a davet ederek gereken desteği sunan Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu"na teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim