• BIST 107.923
 • Altın 152,674
 • Dolar 3,7140
 • Euro 4,3692

  Avar'dan konferans

  23.12.2008 17:40
  Gazeteci-Yazar Banu Avar, Nazilli’de “Batı projeleri” adı altında bir konferans verdi.
  Avardan konferans
  Avar'dan konferans Avar'dan konferans Avar'dan konferans

  Nazilli Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu tarafından organize edilen konferans ve söyleşi gününe tüm siyasi parti ve sivil toplum derneklerinin temsilcileri katıldı.
  Alkışlarla sahneye çıkan Banu Avar, sunumunda batıya özenmenin doğru bir yaklaşım olmadığını, kendi gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmamız gerektiğini önemle vurgulayarak “Batı düzgün değildir. Birçok şeyi bizden alan batı ülkeleri bugün bizim öz varlığımızı yok etmeye çalışmaktadır. Batı bizim için bir örnek olmamalıdır. Ulu önder, yol gösterici Atatürk"ün ölümünden itibaren varlığını sürdüren her siyasi parti O"nun yolundan ayrılmıştır. Ayrıldıkları bir yana tüm ilke ve inkılaplar yıpratılmıştır. Bugün dünyada birçok ülke O"nun 80 yıl önceki devrimlerini ve görüşlerini kullanarak kalkınmıştır. O tüm dünyaya örnek olmuş, mal olmuş bir devlet adamıdır. Ama biz onun değerini hiçbir zaman anlayamadık. Ulusal değerlerine sahip çıkmayan bir millet yok olmaya mahkumdur” diye konuştu.
  Sunumunu Slayt gösterileri ile destekleyen Banu Avar, kendisine yöneltilen soruları da cevaplandırdı. Konferansın sonunda Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi, İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr Halil Mutioğlu, Banu Avar"a günün anısına çiçek ve hediye verdikten sonra ünlü yazar kitaplarını imzalayıp okuyucuları ile bol bol sohbet etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim