Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar tarafından yayınlanan duyuruya göre, Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Emlak Katılım, PTT işbirliğiyle Türkiye’nin ATM Merkezi’nin hayatta geçirileceği bilgisine ulaşıldı. Tam ATM, Ortak ATM ile ilgili bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz...

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Tam ATM platformuna dahil olan bankaların sahip oldukları ATM’lerin ülkedeki toplam ATM sayısının yüzde 36’sını, Türkiye’deki toplam ATM’lerde yapılan işlemlerin ise yüzde 40’ını oluşturduğuna dikkat çekerek şu bilgileri aktardı;

Böyle bir büyüklük eğitim işinin üretimi açısından büyük bir maharet gerektirdiğine dikkat çeken Çakır, ilgili projenin bankalar ve banka müşterileri açısından da çok önemli fırsatlar sunacağını vurguladı. Çakır, “Bu proje kapsamında, bankalarımız optimum sayıda ATM tahsisiyle satın alma ve operasyonel maliyetlerini azaltarak, daha etkin market yönetimi yapabilecek. Finansal erişimi kolaylaştırarak” dedi.

Çakır, TAM ATM eğitim platformuna dahil olan banka müşterileri ise herhangi bir ücret, ödemeyeceklerini dile getirerek, ilgili projenin sektör yetkililerinin son dönemde başlattığı tasarruf tedbirleri baz alındığında ciddi bir adımla atılmış olacağını vurguladı.

Japon deprem uzmanından uyarılar... 3 ili işaret etti Japon deprem uzmanından uyarılar... 3 ili işaret etti

ATM’nin yazılımı, monitoring (izleme) gibi işbirliğinin önümüzdeki dönemde daha da aratarak, bütüncül bir eğitmen platformu haline gelmesini amaçladıklarını dile getiren  Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, 7 bankayla (Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Emlak Katılım, PTT) hayata geçirilen ilgili projenin, daha farklı bankaların da sisteme katılmasını amaçladıklarını aktardı.

7 kamu bankasının işbirliği çerçevesinde hayat geçirilen Türkiye’nin ATM Merkezi “TAM” ile orta vadede ekonomiye katkı sağlanması bekleniyor.

TAM ATM’lerinde, para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama gibi diğer bankacılık işlemleri de yapılabileceği bilgisi verildi.