• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Atça'da çiftçilerle buluştu

  18.09.2008 08:41
  MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, çiftçilerle dertleşti.
  Atçada çiftçilerle buluştu
  Atça'da çiftçilerle buluştu Atça'da çiftçilerle buluştu Atça'da çiftçilerle buluştu

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Aydın ve çevresinde devam eden toplulaştırma çalışmaları ve çiftçinin sulamada yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulundu.
  Ramazan ayı dolayısıyla memleketi Atça Beldesi"nde çiftçilerle bir araya gelen Uzunırmak,”Çiftçiler son yıllarda eski günleri arar hale geldi. Sulama kanallarında su bulunamaması, mazot ve çiftçinin malının para etmemesi, zarar eden çiftçinin tarla-bahçesine satmak istese de satamaması gibi sorunlar bölge çiftimizi zor durumda bırakıyor. Çiftçi borçlu evine ekmek götürme çabasında. Bu çiftçi dört beş yıldızlı restoranlarda yemek yemeği televizyonlarda görüyor. Domates ile bir ekmeği zor buluyor” dedi.
  Atça Ovası"nda sulama kanal yolu ve Yenipazar"ın Donduran köyü yoluna Atça Belediyesi tarafından serilen mermer tozlarının kansere neden olabileceğini iddia eden Uzunırmak, “Mermer tozunun çevreye saçtığı toz tarlalarda sebze ve meyvelere yapışıyor. Bundan yoldaki çiftçide nasibini alıyor. Bu tozu yutan kanser olur. Çünkü kanserolojin maddedir bu hatta bunda çalışanlar maske kullanır. Ama çiftçi buradan geçerken maske kullanamıyor. Bunu ciğerlerine çekiyor. Atça Belediyesinin bu çalışmalarda önlem alması ve çiftçiyi birde bu tehlike ile karşı karşıya bırakmaması gerekiyor” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim