• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Atay 'Çevre Gününü' kutladı

  05.06.2008 09:48
  CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, "Dünyanın herhangi bir yerinde çevreye verilen zarar tüm insanlığı ilgilendirmektedir" dedi.
  Atay Çevre Gününü kutladı
  Atay 'Çevre Gününü' kutladı Atay 'Çevre Gününü' kutladı Atay 'Çevre Gününü' kutladı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Fatih Atay, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada " Global düzeyde savaşlar, nükleer ve kimyasal atıklar biyolojik çeşitliliği yok etmektedir" dedi. Yaşadığımız çevreye yönelik tehditlerin giderek daha global bir nitelik kazandığını kaydeden Atay, Dünyanın herhangi bir yerinde çevreye verilen zararların sonuçlarının tüm insanlığı ilgilendirdiğini söyledi.
  CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada "Global düzeyde savaşlar, nükleer ve kimyasal atıklar biyolojik çeşitliliği yok etmektedir. Ülkemiz, dünyadaki gelişmelere paralel olarak son yıllarda hızla artan çevre sorunlarıyla karşı karşıyadır. Hava kirliliği artmakta, yeraltı ve yerüstü kaynaklar kirlenmektedir. Ormanlar hızla yok olmakta, bilinçsiz tarım uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Sanayide çevreye duyarsız üretim biçimi topraklarımızın verimsizleşmesine ve ekolojik dengenin hızla yok olmasına neden olmaktadır. Küresel ısınma ve çölleşme bu durumun sonuçlarından yalnızca birkaçıdır. Doğa insanın değil, insan doğanın bir parçasıdır. Toplumsal ve ekonomik kalkınma doğa ve çevreye dönük duyarlılıklarla paralel olarak gerçekleştirilmelidir. Türkiye"de başta çevre ve doğa katliamına karşı mücadele eden sivil toplum örgütleri olmak üzere, çevresel duyarlılığa sahip tüm kişi, kuruluş ve kurumların “Dünya Çevre Günü”nü kutluyorum" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim