• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Atatürk'ten ünlü oldu

  09.02.2008 22:36
  Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Ercan, Atatürk'ün ilke ve inkılapları ile birlikte Türk gençliğine unutturulmaya çalışıldığını savundu.
  Atatürkten ünlü oldu
  Atatürk'ten ünlü oldu Atatürk'ten ünlü oldu Atatürk'ten ünlü oldu

  BODRUM'da düzenlenen panelde konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Ercan, Atatürk'ün ilke ve inkılapları ile birlikte Türk gençliğine unutturulmaya çalışıldığını savundu, "Bugünlerde gençler arasında yapılan bir ankette, gençlere `en çok kime benzemek istiyorsunuz' diye sorulduğunda Polat Alemdar 1'inci sıraya yükselirken, Ulu Önder Atatürk yüzde 0.5 oy ile birçok sanatçı ve magazincinin arkasında kalıp son sırada yer almıştır" dedi.

  ADD Bodrum Şubesi tarafından düzenlenen, `Türkiye Nereye' konulu panel, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bodrum Şubesi Başkanı Avukat Sertaç Öztözün yanı sıra yaklaşık 500 kişinin izlediği panele konuşmacı olarak ADD Genel Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur ve ADD Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Ercan katıldı. Eruygur, Türk siyasetinde sürekli Atatürk'ten ve onun düşüncelerinden bahsedildiğini ancak Atatürk'ün görüşlerini siyasete dönüştürecek bir iradenin oluşturulamadığını belirterek, şunları söyledi:

  "Herkes Atatürk'ün düşüncelerini konuşup sömürmeye, onndan rant elde etmeye çalışıyor. Atatürk'ün düşüncelerini sosyal yaşama geçirmeden, gençliğe anlatmadan bu ülkeyi korumak mümkün değil. Bu nedenle cumhuriyet düşmanları her geçen gün saldırılarını artırıyor. Siyasetçiler bundan böyle Atatürk düşünceleri üzerinden ucuz oy alamayacaklarını bilmelidirler. Özellikle halkın oyu ile TBMM girip orada Atatürk ve cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda yemin edip bunun tam tersini yapanlar, hem anayasayı ihmal ediyorlar, hem de aldıkları oya ihanet ve saygısızlık yapıyorlar. Derneğimiz ve birlikte hareket ettiğimiz sivil toplum örgütleri ile ortak amaç için dev platform oluşturup hem siyasetçi hem de ülkeyi karanlığa götürmeye çalışanlarla mücadelemizi daha sert sürdüreceğiz."

  Panelde en çok ilgiyi ise ADD Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Ercan'ın yaptığı konuşma çekti. Zaman zaman sert ifadeler kullanan bazen de anlattığı fıkralarla izleyenleri kahkahaya boğan Prof. Dr. Ercan, Atatürk döneminden beri cumhuriyeti yok etme için çeşitli projeler üretildiğini, günümüze kadar geldiğini ileri sürdü. Prof. Dr. Ercan, şöyle konuştu:

  "Cumhuriyete yapılan saldırılara son zamanlarda bir takım aydınlar da katıldı. Ülkesini satan insanlar arasında Türkiye neredeyse dünya şampiyonluğuna gidiyor. Her ülkenin hainleri var, ama bizimkiler hepsinden daha hızlı. Atatürk ve cumhuriyet değerlerini yok etmek için her türlü oyun, her türlü tezgah uygulanırken Türk gençliğine bu değerler neredeyse tamamen unutturuldu. Yapılan bir anket çalışmasında gençlere yöneltilen, `en çok kime benzemek istersiniz', sorusunda Polat Alemdar birinci, ardından magazin dünyasının sanatçıları ikinci, üçüncü gelirken, Ulu Önder Atatürk yüzde 0.5 oy ile en son sırada yer alıyor. Polat'ın ünü Atatürk'ün ününü geçti. Dünyanın kabul ettiği, bilime ve modernliğe dayalı felsefesi ile birçok ülkenin örnek aldığı lider malesef ülkesinde son sırada tanınacak duruma düşürüldü. Bu sistemli ve uzun vadeli bir siyasetin sonucudur. Çok daha dikkatli olma zamanı gelmiş, geçmiştir."

  Prof. Dr. Ercan'ın anket ile ilgili sıralamayı anlatırken orta parmağı ile yaptığı işareti uzun süre bekletmesi ise dikkatleri çekti. Ancak Prof. Dr. Ercan, anketin adını açıklamadı.

  Eruygur ve Prof. Dr. Ercan, panel sonunda izleyenlerin sorularını yanıtladı. Soruların büyük bölümünün, türbanın üniversiteye girmesi ile ordunun müdahele edip etmeyeceği yönünde olması dikkati çekti. Eruygur, bu soruların muhatabı olmadığını söyledi.

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim