Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon değerindeki soruyu gören genç yarışmacı Batu Alıcı’nın hayatına ilişkin detaylar merak edildi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Batu Alıcı, zekasıyla herkesin takdirini kazandı. Üniversiteye giriş sınavında sayısal alanda Türkiye genelinde 404'üncü olan Alıcı, Kenan İmirzalıoğlu’nun da övgülerinden nasibini aldı.

İmirzalıoğlu, "Tebrik ederim Batu. Hem çok yakışıklısın, hem zekisin hem çalışkansın demek ki" diyerek hayranlığını ifade etti.

ÇİFT JOKER HAKKINI TEK SORUDA KULLANDI

Milyoner’de sorulan bir soru Batu’nun çift joker hakkını kullanmasına sebep oldu. Soruyu riske atmak istemeyen genç yarışmacı 50 bin TL değerindeki o soru ya çift jokerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden Birleşik Krallık başbakanı Liz Truss kaç günlük görev süresiyle Birleşik Krallık'ın en kısa süre görev yapan başbakanı olmuştur?

A- 20

B- 30

C- 40

D- 50 (CEVAP)

KİM MİLYONER OLMAK İSTER'DE 3 YIL SONRA TARİHİ AN

3 yıl aradan sonra ilk kez bir yarışmacı milyonluk soruyu açtırmaya hak kazandı. Henüz 20 yaşındaki Batu Alıcı, hayatındaki başarıyı yarışmaya yansıtmayı başardı. Bütün soruları doğru cevaplayan Batu, son soruya kadar geldi. İşte Batu Alıcı'ya milyonluk sorunun kapısını açan o son soru.

SORU: Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi sitesinde yer alan Atatürk'e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk'ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldı?

A- 170 cm, 68-70 kg, 40 numara

B- 172 cm, 71-73 kg, 41 numara

C- 174 cm, 74-76 kg, 42 numara (CEVAP)

D- 176 cm, 77-79 kg, 43 numara

Kim Milyoner Olmak İster izleyicisi, yeni bölümü merakla bekliyor. 1 milyon TL değerindeki soru önümüzdeki hafta.