• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Ata'nın ilkeleri nerenize battı

  23.03.2008 12:39
  Saldırılara tahammül edemeyen Denktaş, sonunda patladı: KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı, “AB normlarına uymuyor” diyerek Atatürk ilkelerinin tasfiyesini isteyenlere çok sert çıktı.
  Atanın ilkeleri nerenize battı
  Ata'nın ilkeleri nerenize battı Ata'nın ilkeleri nerenize battı Ata'nın ilkeleri nerenize battı

  TÜrk milleti üzerinde oynanan oyunlara dikkat çeken Rauf Denktaş, “Bizi birbirimizden ayırmak, bölmek istiyorlar. "Ne Mutlu Türküm" sözünü ortadan kaldırmak istiyorlar” dedi. Atatürk ilkelerine yönelik saldırıları sert bir üslupla eleştiren Denktaş, “Bu ilkelerden vazgeçin" diyorlar. Nesi batıyor, nerelerine batıyor bu ilkeler? Bunu her Türk"ün sorması lazım. Her Türk"ün bu ilkelere dört elle sarılması lazım” diye konuştu.

  Minnettarız...
  Gençlere Nutuk ve Kur"an-ı Kerim okumalarını tavsiye eden Denktaş, ”Atatürk"e dinsiz diyenlere söylüyorum, Atatürk dinsiz olsaydı, Kur"an meali yazdırmazdı. Atatürk olmasaydı bugün Anadolu"nun birçok yerinde ezan sesi yerine çan sesleri duyulurdu “ dedi.


  Neler demişlerdi...

  Andrew Duff
  (Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkan Yardımcısı)
  “Türkiye bir şekilde Kemalizm tanımını reforme etmeli ve devlet dairelerinin duvarlarından Kemal Atatürk"ün fotoğraflarını indirmeli...”  Prof. Atilla Yayla
  “Kemalizm, ilerlemeden çok gerilemeye tekabül etmektedir. İleride bizlere, neden
  her yerde bu adamın heykelleri var diye soracaklar”  Prof. Zafer Üskül
  (AKP Milletvekili)

  Anayasa"da Atatürk milliyetçiliği ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık yer alıyor. Bu ifadelerin çıkarılması mı gerekecek?
  Yer almaması doğru olur diye düşünüyorum.

  Atatürk ilkeleri nerelerine batıyor!
  Rauf Denktaş, Atatürk ilke ve inkılaplarının Avrupa normlarına uymadığı telkinlerine karşı sert çıktı: Nesi batıyor, nerelerine batıyor bu Atatürk ilkeleri KKTC"nin kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş, önceki gün Manisa"nın Soma ilçesinde “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği” konulu bir konferans verdi.

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti"nin (KKTC) kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Atatürk ilke ve inkılaplarına yönelik saldırıları sert bir üslupla eleştirdi. Denktaş, Atatürkçü Düşünce Derneği ile Gaziler Derneği"nin daveti üzerine geldiği Manisa"nın Soma ilçesinde, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği” konulu bir konferans verdi. Gündüz Beder Kültür Merkezi"nde düzenlenen konferansta, KKTC"nin özgürlük yolunda çektiği sıkıntıları ve Kıbrıs üzerinde oynanan oyunları anlatan Denktaş, “Bizi birbirimizden ayırmak istiyorlar, bizi bölmek istiyorlar. "Ne Mutlu Türküm" sözünü ortadan kaldırmak istiyorlar” dedi.

  Dört elle sarılmalıyız
  Konuşmasında, Avrupa Birliği"nin dayatmasıyla, Atatürk ilke ve inkılaplarına yönelik heyezanlara da göndermede bulunan Rauf Denktaş, şöyle devam etti: “"Atatürk ilkeleri Avrupa normlarına uymaz, bu ilkelerden vazgeçin" diyorlar. Nesi batıyor, nerelerine batıyor bu Atatürk ilkeleri? Bunu her Türk"ün sorması lazım. Her Türk"ün bu ilkelere dört elle sarılması lazım.”

  Ezan yerine çan duyulurdu
  Konferansta kendisini can kulağıyla dinleyen gençlere de tavsiyelerde bulunan KKTC"nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, “Atatürk"ün Nutku"nu okuyun evlatlar, Kur"an-ı Kerim-i de okuyun. Atatürk"e dinsiz diyenlere söylüyorum, Atatürk dinsiz olsaydı, Kur"an-ı Kerim meali yazdırmazdı. Bilelim, dinimiz nedir diye araştıralım. Dinimiz hakkında en güzel sözleri Atatürk söylemiştir. Atatürk olmasaydı, bugün Anadolu"nun birçok yerinde çan sesleri duyulurdu ezan yerine” diye konuştu.
  Amaçları Türk askerini
  Ada"dan çıkarmak

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri “Ankara Günleri” kapsamında Lefkoşa Belediye Başkanlığı"nda KKTC"nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş"ı ziyaret ettiler. Denktaş, ziyarette yaptığı konuşmada Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas"ın açık çağrısı olduğunu belirterek, “(Kıbrıs Türklerini Türkiye"den ayırmamız lazım" görüşünde olduğunu” söyledi.

  Rum"un niyeti belli
  Kendisinin 1968"den 2004"e kadar Rum liderlerinin tümüyle görüşmelerde bulunduğunu ifade eden Denktaş, bu çerçevede karşı tarafın kim olduğunu ve ne istediğini bilmeden görüşme yapılamayacağını söyledi. “Rumların Kıbrıs"ı istediğini ve Yunan toprağı dediklerini” ifade eden Denktaş, bazı Rum liderlerinin de Kıbrıslı Türkleri bu topraklarda “400 yıldır misafir” olarak tanımladıklarını belirtti. Rumların bütün çabasının Türkiye"nin garantisini ortadan kaldırmak olduğunu dile getiren Denktaş, beraberinde de Türk askerinin Ada"dan çıkarılmak istendiğini kaydetti. Denktaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “(Kıbrıslıyız, milliyetçilik fenadır) diyerek yıllardır uğraşmışlar bizim gençler üzerinde. Ancak, kendilerinin Yunan olduklarını ve Yunanistan"dan ayrılmayacaklarını beyan etmişlerdir... Kıbrıs"ın askerden arındırılması isteniyor. Yapılacak anlaşmaların Avrupa Birliği normlarına göre yapılması gerekir. Bu çerçevede adil ve kalıcı bir anlaşma yapılmalıdır.”

  Duff: Fotoğrafları indirilsin
  Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkan Yardımcısı olan Atatürk düşmanı İngiliz Liberal Demokrat Partili Andrew Duff, şu küstah açıklamada bulunmuştu: “Türkiye bir şekilde Kemalizm tanımını reforme etmeli ve devlet dairelerinin duvarlarından Atatürk"ün fotoğraflarını indirmeli... Atatürk bugün yaşasaydı Türkiye"nin AB üyeliğine evet demezdi...”

  YAYLA: Bu adamın heykeli her yerde...
  AKP İzmir Gençlik Kolları"nın düzenlediği panelde konuşan Prof. Atilla Yayla, Atatürk"ten, "Bu adam"diye sözederek şunları söylemişti: “ Kemalizm, ilerlemeden çok gerilemeye tekabül etmektedir. İleride bizlere, neden her yerde bu adamın heykelleri var diye soracaklar... Soyut özneyi yüceltmek anlamsız....”

  Üskül: Anayasadan çıkarılsın
  AKP"li Zafer Üskül de , Anayasa"da Atatürk ilke ve inkılapların çıkarılmasını isteyerek şunları söylemişti: “ Renksiz bir anayasa lazım. Herhangi bir ideolojiyi öngörmeyen, dayatmayan bir Anayasa lazım. 1982 Anayasası Kemalizm ideolojisini mi yansıtıyor? Anayasa"nın başlangıç bölümünde ve birçok maddesinde bu var. ”


  Yeniçağ

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim