Temizlik Şirketi kurucusu olarak ister sıfırdan bir temizlik işi kuruyor olun, ister temizlik hizmetlerinizi genişletiyor olun, piyasada sunulan temizlik hizmeti türleri hakkında net bir fikre sahip olmanız gerekir. Bu temizlik hizmeti türlerinin farklı görevleri olmakla birlikte, örtüşen niteliklere, donanıma ve müşterilere de sahiptirler. Örneğin, evi için derinlemesine temizlik hizmetine ihtiyacı olan bir müşteriniz olabilir. İş kalitenizden etkilendiklerinden, sizi Kurumsal bir temizlik hizmeti için ofis yöneticilerine yönlendirmek istiyorlar.

İstanbul Temizlik Şirketi

Veya aynı müşterinin iki haftada bir çamaşır yıkama ve kuru temizleme işine ihtiyacı var. Özel ekipmana, temizlik ürünlerine ve ek ekip üyelerine ihtiyacınız olacağından, Kurumsal temizlik işlerini aksamadan tamamlanmasını sağlamak için ciddiye almalısınız. Kurumsal temizlik altın fırsatı temsil eder, ancak bu fırsatı hafife alamazsınız. Başka bir deyişle, kafa kafaya dalmadan önce her temizlik hizmeti türünün neyi gerektirdiğini net bir şekilde anlamanız gerekir.

Konut & Ev Temizlik Hizmetleri

Ev veya ev temizliği olarak da bilinen konut temizliği, bir müşterinin evini, müşteri varken veya şu anda evde değilken temizlemektir. Müşteriler zorlukla kazandıkları parayı ev içi yardıma harcadıklarında, ev işleriyle uğraşmak yerine aileleriyle vakit geçirmek için daha fazla zaman kazanırlar.

Simit satışında yeni dönem! Resmen değişiyor, artık yapılamayacak Simit satışında yeni dönem! Resmen değişiyor, artık yapılamayacak

·         Tecrübeli Ekip: Ev temizlik işleri küçük ve yönetilebilir olma eğiliminde olduğundan, yalnız uçmak veya çalışanları işe almak sizin seçiminizdir.

·         Fırsat: Bir Statista Raporu, ev temizleyicileri pazarının 2025 yılına kadar 40,38 milyar dolara kadar büyüyeceğini tahmin ediyor

·         Hizmetler: Seçtiğiniz müşteriye bağlıdır, ancak bu kategori için genel temizlik hizmetleri oda temizliği, mutfak temizliği, banyo temizliği, vakumlama ve toz almadır. Müşteri profiliniz arttıkça yıkama, ütüleme, toplama, derinlemesine temizlik ve daha fazlası gibi eklentiler sunabilirsiniz.

·         Maliyet: Giriş engelinin düşük olması ile başlangıç maliyetiniz oldukça düşük olacaktır.

·         Ekipman: Kendi temizlik ürünlerinizi kullanabilir veya müşterilerinizden bunları tedarik etmelerini isteyebilirsiniz.

Kurumsal Temizlik Hizmetleri

Ofis temizliği olarak da bilinen Kurumsal temizlik hizmetleri, ofis alanları, okullar, topluluk binaları ve daha fazlası gibi Kurumsal binalar için temizlik hizmetleri gerçekleştirir. Temizlik, tesislerin açık olduğu mesai saatleri içinde veya kapalı olduğu zamanlarda mesai saatleri dışında planlanabilir.

·         Tecrübeli Ekip: Ofisler ortalama bir evden çok daha geniş bir alana sahip olma eğiliminde olduğundan ve kârlı olmasına rağmen genellikle temizlemesi zaman aldığından kesinlikle bir ekibe ihtiyacınız olacaktır.

·         Fırsat: Temizlik hizmetleriyle ilgili yakın tarihli bir rapor, mevcut çeşitli temizlik hizmetleri türleri arasında, Kurumsal temizlik hizmetlerinin, %5,8'lik bir CAGR ile beklenen en yüksek gelir rekoruna sahip olduğunu göstermektedir.

·         Hizmetler: Genel hizmetler arasında halı bakımı, döşeme bakımı, silme, cam yıkama, toz alma, havalandırma ve hava kanalı temizliği, tuvalet temizliği ve daha fazlası bulunur.

·         Maliyet: Rekabetçi bir pazar olduğu için, özel temizlik ekipmanına, Tecrübeli Ekipa ve nakliyeye ihtiyacınız olacağından yatırımlarınız daha yüksek olacaktır. Bazı eyaletler, işletmeye özgü riskleri dengelemek için Kurumsal temizlik hizmetlerine başlamadan önce işletmelerin uygun lisans almalarını şart koşar.

·         Ekipman: Birkaç ofis alanı kendi temizlik ekipmanına sahipken, genellikle hazırlıklı girmek hizmet sağlayıcıya bağlıdır.

Genel Temizlik Hizmetleri

Çoğu insan, temizlik ve Kurumsal temizlik hizmetlerini eşanlamlı olarak kullanma eğiliminde olsa veya birinin diğerinin bir alt kümesi olduğunu düşünse de, bunlar çok farklıdır. Temizlik hizmetleri, ofis alanları, okullar, endüstriler gibi binaların günlük devam eden bakım ve temizliğini kapsar. Buna karşılık, Kurumsal temizlik, yılda birkaç kez gerçekleştirilen daha büyük, derinlemesine temizlik görevlerini içerir.

·         Tecrübeli Ekip: Sürekli bir iş akışı olduğundan, özel temizlik hizmetleri sunmadan önce bir ekibin olması tavsiye edilir.

·         Fırsat: Küresel Temizlik Hizmeti hakkında yakın zamanda yapılan bir araştırma, 2027 yılında yıllık bileşik %3,1 oranında büyüyeceği tahmin edilen, 2019 yılında 252,79 milyon dolarlık pazar büyüklüğüne değer veriyor.

·         Hizmetler: Toz alma, paspaslama, süpürme, çöp atma, hava kanalı temizleme, ampul değiştirme, dokuları yeniden doldurma ve daha fazlası gibi tipik bina ve bina bakım faaliyetlerini kapsar.

·         Maliyet: Yatırım ve harcanan maliyet, sunmayı seçtiğiniz uygulamaya (konut, Kurumsal veya endüstriyel) ve kullanmaya karar verdiğiniz ekipmana bağlı olarak değişebilir.

·         Ekipman: Özel temizlik ekipmanı ve ürünleri satın almayı seçebilir veya eski el temizliğine bağlı kalmaya karar verebilirsiniz.

Çamaşır ve Kuru Temizleme Hizmetleri

Kulağa benzer gelse de, çamaşır yıkama ve kuru temizleme birbirinden oldukça farklıdır. Çamaşır yıkamada çamaşır yıkamak için sabun, deterjan ve yumuşatıcı kullanılırken, kuru temizlemede giysilerdeki kalıcı lekeleri ve yağı çıkarmak için yüksek kaliteli kimyasallar kullanılır.

·         Tecrübeli Ekip: Bir çamaşırhane işletmesi bir bina gerektirdiğinden ve kuru temizleme uygun teknik gerektirdiğinden bir ekibe ihtiyacınız olacak.

·         Fırsat: 2018'de yaklaşık 118,9 milyar dolar değerinde olan küresel kuru temizleme ve çamaşırhane hizmetleri pazarının, 2022 yılına kadar 180 milyar dolarlık bir patlama yaşaması bekleniyor.

·         Hizmetler: Temizlenen ekipman ve eşyalar sabit kalırken, çeşitli şekillerde hizmet verilmektedir. Self servis çamaşır yıkama hizmeti sunabilir veya müşterileriniz için bunu yapması için bir ekip kiralayabilirsiniz. Ek olarak, kabartma ve katlama, kuru temizleme veya çeşitli başka hizmetler sunabilirsiniz.

·         Maliyet: İlk yatırım, seçtiğiniz yer, personel, ekipman ve diğer hususlara bağlı olarak az veya çok olabilir.

·         Ekipman: Giysileri manuel olarak temizlemeyi veya endüstriyel çamaşır makineleri gibi varlıklara yatırım yapmayı seçebilirsiniz.

Sanitasyon ve Dezenfeksiyon

Bu COVID çağında hem evleri hem de ofisleri alerjiye, soğuk algınlığına ve öksürüğe neden olabilecek zararlı virüs ve bakterilerden uzak tutmak çok önemlidir. Sanitasyon ve dezenfeksiyon, konutlarımızın ve ofis alanlarımızın insan yaşamı için güvenli olmasını sağlamak ve COVID zincirini kesmek için fiziksel ve kimyasal yöntemler kullanır.

·         Tecrübeli Ekip: İzlenecek yönergeler tıbbi sterilizasyon süreci kadar katı olmasa da, kalifiye bir temizlik ekibine sahip olmak daha iyidir.

·         Fırsat: Mevcut koşullar altında, Dezenfeksiyon ve Sanitasyon Hizmetleri Pazarına yönelik talebin 2020'de 612,91 milyon $'dan (2019) devasa 1,121 milyon $'a yükselmesi bekleniyor.

·         Hizmetler: Her ikisi de bir tür dekontaminasyon olsa da, uygulama ve sonuç bakımından farklılık gösterirler. Sanitizasyon, bir yüzey veya ekipman üzerindeki mikropları mekanik olarak ortadan kaldırır ve bakteri sayısını azaltırken, dezenfeksiyon, cansız nesnelerde bulunan virüsleri, bakterileri ve mantarları yok eder.

·         Maliyet: Sanitasyon hizmetleri sunmaya başlamak çok maliyetli olmasa da, işi etkili bir şekilde yapmak için önemli miktarda özel eğitim gerektirir.

·         Ekipman: Piyasaya sürülen teknolojik gelişmelerle birlikte, bu değişikliklere ayak uydurmak ve bunlara uyum sağlamak çok önemlidir.

Yeşil Temizlik Hizmetleri

Günümüzde “yeşil” terimi, gezegenimizi ve ekosistemimizi bir bütün olarak kurtarmak için bir hareketi temsil ediyor. Bu tür temizlik hizmetinin tüm yönü, daha az (kimyasal) ile daha fazlasını (temizlik) yapmaktır. Yeşil temizlik hizmetlerini desteklemek, işletmeleri müşterilerinin değerleriyle uyumlu hale getirmeye yardımcı olabilir ve bir sosyal sorumluluk duygusu gösterebilir.

Dahası, çoğu hükümet ve Kurumsal işletme, yeşil temizlik hizmetlerinin yatırıma değer olduğunu düşünür, ancak yalnızca uygun şekilde sertifikalandırıldığında. Mevcut birçok yeşil temizlik hizmeti olsa da, Green Seal ve ISSA sertifikaları en popüler sertifikalardır.

·         Fırsat: Yakın tarihli bir Neilsen raporuna göre, günümüz tüketicileri sürdürülebilirliği bir alışveriş önceliği olarak görüyor ve sürdürülebilir teklifler için fazladan ödeme yapmaya istekli.

·         Avantajlar: Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, çevre dostu hizmetlere olan ihtiyacı anlıyor ve sonuç olarak, yeşil temizlik yolunu seçen temizlik hizmeti sağlayıcılarına bir dizi finansal teşvik sağlıyor.

·         Tecrübeli Ekip: Yeşil temizlik hizmetlerini gerçekleştirmek için mevcut ekibinizi kullanabilirken, onları yeşil temizlik uygulamaları konusunda eğitmeniz ve yeşil temizlik malzemeleri ve ekipmanlarının kullanımı konusunda eğitmeniz gerekebilir.

·         Maliyet: Diğer temizlik hizmetleri gibi, küçük bir yatırımla kolayca yeşil bir temizlik hizmetine başlayabilirsiniz. Ancak, özel çevreci temizlik ürünleri, temizlik malzemelerine harcanan parayı artırabilir.

·         Ekipman: Daha az şeyle daha fazlasını yapmak isteyen işletmeler, geleneksel emsallerinden çok daha güvenli, güvenilir ve gelişmiş yüksek performanslı temizlik ekipmanlarına yatırım yapma ihtiyacı duyarlar.

Basınçlı Yıkama Hizmetleri

Basınçlı yıkama temizleme hizmeti, kirlenmiş halıları, küflü binaları, duvarlardaki gevşek boyaları, kir dolu nesneleri, çamurluları temizlemek için güçlü bir su akışı (bir jet veya elektrikli yıkayıcı gibi yüksek basınçlı su spreyinden) kullanma işlemidir. araçlar ve diğer genellikle temizlenmesi zor yüzeyler.

·         Tecrübeli Ekip: Doğru ekipmanla, Tecrübeli Ekipınızda ne çok fazla kişiye ihtiyaç duyarsınız ne de görevlerini yerine getirmek için kapsamlı bir eğitime ihtiyaç duyarlar.

·         Fırsat: Küresel basınçlı yıkama hizmeti pazarının 2019'da 1,88 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor ve 2025 yılına kadar 2,03 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor.

·         Hizmetler: Tipik olarak, basınçlı yıkama hizmeti sağlayıcıları, beton park alanlarını ve araba yollarını toplamak ve mekanik, nakliye, imalat ve gıda işleme görevleri için kullanılan ileri teknoloji endüstriyel makineleri yıkamak gibi belirli dış temizlik görevleriyle ilgilenir.

·         Maliyet: Diğer profesyonel temizlik hizmetlerinin aksine, basınçlı yıkama, basınçlı yıkama tertibatı, treyler, kimyasallar, işletme izinleri, lisans giderleri ve sigorta maliyetleri için önemli miktarda ilk yatırım gerektirir.

·         Ekipman: Müşterilerinizin yeteneğinize güvenmelerini sağlamak için, oldukça pahalıya mal olan en iyi basınçlı yıkama ekipmanına sahip olmanız gerekir.

Büyüme ve güçlü müşteri sadakati, dünya çapındaki çoğu küçük ve orta ölçekli temizlik şirketi için en önemli önceliklerdir. Yine de temizlik işletmesi sahibi, yeni fırsatlardan yararlanmak ve mevcut müşteri ilişkilerini güçlendirmek için temizlik hizmeti tekliflerini genişletmeye odaklanmıyor.

Çok az sayıda işletme sahibi, müşteri ilişkilerini büyütmek ve güçlendirmek için yeni fırsatlardan yararlanmak için tekliflerini genişletmeye odaklanır.

Rakiplerinizin hizmetlerini anlamak ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına dikkat etmek, sunacak niş hizmetleri belirlemenize yardımcı olur ve işinizi daha rekabetçi hale getirir!

Asos Temizlik Şirketi

Kaynak: https://www.asostemizlik.com/

Bu listeye ekleyebileceğimiz başka tür ev temizlik hizmetleri biliyor musunuz? Katılmaktan ve deneyiminizi paylaşmaktan çekinmeyin. Liste kapsamlı değil ve bu listeye ekleyebileceğimiz daha fazla temizlik hizmeti var.

Web Vimi . – Creative Web Studio Katkılarıyla…