• BIST 108.518
 • Altın 153,390
 • Dolar 3,8429
 • Euro 4,5142

  ASKF'den Malay'a ziyaret

  11.09.2008 17:15
  Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun(ASKF) Geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan Olağan Genel Kurulunda tekrar başkanlık görevine seçilen Baki Aslantaş ve yönetim kurulu üyeleri Aydın Valisi Mustafa Malay’ı makamında ziyaret ettiler.
  ASKFden Malaya ziyaret
  ASKF'den Malay'a ziyaret ASKF'den Malay'a ziyaret ASKF'den Malay'a ziyaret

  Genel Kurul üyelerinin son 3 yıllık çalışmalarından memnun olarak tekrar kendilerini göreve layık gördüğünü belirten Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Baki Aslantaş “Bizde üyelerimizin güvenine layık olmaya çalışıyoruz. Aydındaki toprak sahaları İl Özel İdaresinin de desteği ile suni çim yapma çalışmalarımız devam ediyor. 10 yaşındaki 2 bin çocuğumuzu lisanslı yaptık.Şu anda merakla Türkiye Büyük Millet Meclisine teklif olarak verilen Spor Kulüpleri Kanun Tasarısı taslağının yasalaşmasını bekliyoruz. Tasarı yasalaşırsa elektrikten, cep telefonuna kadar amatör spor kulüplerine fon aktarılacak. Ayrıca Valiliklerde de amatör spor kulüplerine destek için fonlar oluşturulacak. Bizim bugünkü ziyaretimizin amacı şimdiye kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizden desteklerini esirgemeyen Valimiz Mustafa Malay"a teşekkürlerimizi iletmektir” şeklinde konuştu.
  Vali Mustafa Malay"da amatör spor kulüplerine verilmesi gereken desteğin önemine dikkat çekerek “Para olmadan hiçbir şey olmuyor. Çocuklarımızı küçük yaşta spora yönlendirmemiz gerekiyor. Spor yapan kişi her anlamda sağlıklı oluyor ve bulunduğu kentin spor faaliyetlerindeki başarısını arttırıyor. Kentimizin takımları Aydınspor ve Aydın Belediyespor"un da alt yapılarını Aydındaki amatör kulüplerden sağlaması lazım. Bir sürü para verip transfer yapmanın bir anlamı yok. Kentin kendi çocukları kendi kulüpleri için daha fedakarca mücadele eder. Büyük kulüplerimizde aynı hatayı yapıyor. Milyonlarca dolar verip dışarıdan futbolcu alıyorlar. Oysa o paralarla spor okulları kursak dışarıya futbolcu ihraç eden biz oluruz” dedi.
  Vali Mustafa Malay Aydın"da amatör sporun gelişmesi adına son 3 yıldır yaptıkları katkılardan dolayı Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Baki Aslantaş ve gelmiş geçmiş tüm yöneticilere de teşekkürlerini ifade etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim